Marcelina Zawadzka nie wróci do "Pytania na Śniadanie"? Prezenterka cały czas odczuwa skutki afery podatkowej ze swoim udziałem, która w lipcu została nagłośniona przez media. Przypomnijmy, że prokuratura zarzuca jej m.in. bycie częścią grupy obracającej fałszywymi fakturami VAT, i zajmującej się praniem brudnych pieniędzy. Zawadzka nie czuje się winna i twierdzi, że została wykorzystana. 

- Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biurko księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno - mówiła Zawadzka w rozmowie z "naTemat".

Marcelina Zawadzka nie wróci do "Pytania na Śniadanie"

W związku z problemami z prawem, TVP zdecydowało się na jakiś czas usunąć Marcelinę Zawadzką z wizji, mimo że prezenterka jeszcze niedawno zapowiadała, że do prowadzenia "Pytania na Śniadanie" wróci w sierpniu. Tak się nie stało, a teraz okazuje się, że jej powrót w kolejnych miesiącach też może nie być łatwy. Jak nieoficjalnie ustalił serwis "Wirtualne Media", Telewizja Polska nie wyobraża sobie Zawadzkiej w roli prowadzącej, podczas gdy ma ona status oskarżonej. Warunkiem jej powrotu do śniadaniówki jej ostateczne wyjaśnienie sytuacji prawnej.

Kto zastąpi Marcelinę Zawadzką w "Pytaniu na Śniadanie"?

- W tej chwili Marcelina ma status oskarżonej, zasiada na ławie oskarżonych. Nikt w TVP nie wyobraża sobie, żeby mogła w tej sytuacji prowadzić program śniadaniowy, niezależnie od tego, czy jest winna, czy nie. Trzeba poczekać, aż sprawa się wyjaśni i wtedy będą zapadały decyzje - donosi serwis.

Na miejsce Zawadzkiej stacja przygotowuje już nową prowadzącą. Jej miejsce ma zająć Małgorzata Opczowska z TVP Info, która w czerwcu została współprowadzącą "Studia Polska", zastępując Magdalenę Ogórek. Zdjęcia Małgorzaty Opczowskiej obejrzycie w naszej galerii.