Coraz więcej gwiazd zabiera głos ws. kontrowersyjnej decyzji TK, który stwierdził, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją. Do tego grona dołączyła tym razem Marcelina Zawadzka. Miss Polonia z 2011 roku na swoim Instagramie zamieściła post, w którym odniosła do bieżących wydarzeń w Polsce. Niestety, nawet w takiej chwili nie zabrakło złośliwych komentarzy ze strony internautów. 

Marcelina Zawadzka odpowiada na krytykę

- W kwestiach światopoglądowych czy wyznaniowych może nas różnić bardzo dużo, ale w tym momencie połączył nas sprzeciw i gniew wobec osób, które zdecydowały za nie, w tak wrażliwej kwestii, jak terminacja ciąży w przypadku stwierdzenia ciężkich wad rozwojowych płodu - przyznała prezenterka. 

Prowadząca "Pytania na śniadanie" w dalszej części wpisu zaznaczyła, że strajki nie są formą walki z wartościami głoszonymi przez Kościół, a jedynie apelem kobiet do władz o prawo wyboru. 

- Żadna z nas nie chciałaby zostać postawiona przed takim wyborem, ale jeśli by to się stało, każda z nas powinna mieć możliwość, a nie przymus przez bezduszne regulacje prawne zagrożone karą - dodała. 

31-latka na reakcje swoich fanów nie musiała długo czekać. Wpis prezenterki wywołał ogromne poruszenie, jedna z obserwatorek zarzuciła jej hipokryzję oraz stwierdziła, że Zawadzka zabrała głos ws. wyroku TK tylko dlatego, że straciła pracę w programie śniadaniowym telewizyjnej Dwójki i może śmiało wyrażać swoje poglądy.

 - No tak co masz do stracenia już nie prowadzisz śniadaniówki..... Nagle olśniło co się dzieje ..... Trzeba też zabłysnąć jak reszta celebrytow aktorów.... To hipokryzja..... Ale oczywiście masz wolna wolę i zdanie które wyraziłaś......zycze powodzenia...... [pisownia oryg.]

Marcelina zdecydowała się nie wchodzić w zbędną dyskusję i odpowiedziała internautce bardzo krótko.

- Ty też - napisała modelka, która zasugerowała swojej obserwatorce, że też ma wolną wolę. 

Przypomnijmy, że Marcelina Zawadzka po tym, jak w lipcu została oskarżona o oszustwa podatkowe zniknęła z anteny Dwójki. Do czasu wyjaśnienia całej sprawy jej miejsce w "Pytaniu na śniadanie zajęła Małgorzata Opczowska.

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Opczowska zastąpiła Marcelinę Zawadzką w "Pytaniu na Śniadanie". Widzowie są podzieleni

Myślicie, że udział byłej Miss Polonia w proteście wpłynie na jej przyszłość w TVP? 

Cały wpis Marceliny Zawadzkiej odnośnie wyroku TK ws. aborcji znajdziecie poniżej.