Zabójczo przystojny i rozchwytywany. Marcin Dorociński nie lubi być nazywany amantem, ale ciężko oprzeć się tej pokusie. Uznawany za jednego z najsłynniejszych polskich aktorów gwiazdor dziś kończy 43 lata. 

Marcin Dorociński zadebiutował na ekranie niewielką rolą studenta w kontrowersyjnym filmie Andrzeja Żuławskiego Szamanka. Od tego momentu rok w rok widujemy go w coraz to nowych i genialnych kreacjach aktorskich. Kapral Wydra w "Obławie", Borys w filmie "Pod Mocnym Aniołem" czy pułkownik Ryszard Kukliński w filmie "Jack Strong" to tylko kilka wcieleń Dorocińskiego. A jest ich całe mnóstwo.

Marcin Dorociński gra jednak nie tylko w filmach, ale mamy go czasem okazję widzieć również w serialach, takich jak "Pitbull", "Fala zbrodni" czy "Naznaczony". Aktor coraz częściej pojawia się w zagranicznych produkcjach. Już od dziś fani jego talentu mają okazję podziwiać go w nowym serialu "Cape Town", a jeszcze w sierpniu tego roku ukaże się film "Anhropoid" z jego udziałem. 

Nie widać go jednak na bankietach, nie bywa bohaterem skandali. Wiedzie spokojne życie u boku żony Moniki Sudół. Marcin Dorociński jest również szczęśliwym ojcem. Dziś kończy 43. lata. Zobaczcie, jak się zmieniał!