Marcin Patrzałek zwycięzcą 5. edycji włoskiego "Mam talent!". Nastolatek z Polski podbił serca jurorów i widzów swoją wirtuozerską grą na gitarze. Za wygraną w talent show młody Polak zgarnął czek na 100 tysięcy euro. czyli ok. 430 tysięcy złotych. Wydaje wam się, że skądś go znacie? Nic dziwnego! W 2015 roku Marcin Patrzałek w wieku zaledwie 14 lat wygrał 9. edycję programu "Must Be The Music. Tylko muzyka" w Polsacie. Co wiemy na jego temat? Garść najważniejszych informacji na temat utalentowanego muzyka do sprawdzenia PONIŻEJ.

Kim jest Marcin Patrzałek?

Marcin Patrzałek przyszedł na świat 6 października 2000 roku. W 2018 roku skończył więc 18 lat. Pochodzi z Kielc. Jest nie tylko gitarzystą, ale także kompozytorem. Młody artysta specjalizuje się w takich gatunkach muzycznych, jak klasyka, flamenco i jazz. Marcin kształci się też w kierunku muzyki elektronicznej, którą także produkuje. W 2016 roku na rynku ukazała się jego debiutancka płyta pt. "Hush". W listopadzie wydał swój pierwszy minialbum o nazwie "revAMP" z autorskimi interpretacjami takich hitów, jak "Shape of You" Eda Sheerana i "Toxicity" rockowego zespołu System of a Down. Znajdziecie je też na jego kanale na YouTube. Jego teledyski mają w sumie już niemal 4 mln wyświetleń.

Marcin Patrzałek kiedyś i dziś - zobacz stare i nowe zdjęcia zwycięzcy włoskiego "Mam talent" w naszej GALERII >> Z kolei występ 18-latka z wielkiego finału programu możecie obejrzeć poniżej.

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepiej zarabiający muzycy 2018: ranking Forbes może zaskoczyć!