Marcin Wąs nie żyje. Piłkarz piątoligowej Targowianki zginął w wypadku drogowym. Jak donoszą lokalne media, motocykl prowadzony przez sportowca zderzył się z fiatem seicento. Marcin Wąs zginął na miejscu. Kierująca autem osobowym 78-latka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Do tragicznej w skutkach kolizji doszło w poniedziałek, 10 września po godz. 12 na ul. Stella-Sawickiego w pobliżu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jak doszło do wypadku?

- 78-letnia kobieta kierująca autem osobowym zawracała na przełączce i w momencie włączania się do ruchu uderzył w nią 36-letni motocyklista jadący od strony ul. Bora-Komorowskiego - powiedział Rober Michalik, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Marcin Wąs - kim był?

Marcin Wąs był zawodnikiem klubu piłkarskiego Targowianka Targowisko. W przeszłości występował w barwach takich drużyn, jak BKS Bochnia, Karpaty Siepraw, Sokół Kocmyrzów i Garbarnia Kraków, którego był wychowankiem. Pogrzeb Marcina Wąsa zaplanowano na czwartek o godz. 9 na Cmentarzu Prądnik Czerwony (Batowickim). 36-latek był kawalerem. 

Archiwalne zdjęcia Marcina Wąsa oraz fotografie z miejsca tragicznego wypadku znajdziecie w naszej GALERII >>