Margaret nie zwalnia tempa. Po zaledwie dwóch tygodniach od premiery teledysku do singla "Xanax" artystka wypuściła do sieci kolejny nowy utwór. "No Future", w którym gościnnie pojawia się raper Kukon, to osobisty komentarz gwiazdy na temat ostatnich wydarzeń w Polsce. Piosenkarka zdradziła, że data premiery singla nie jest przypadkowa - jej krytykujący sytuację społeczno-polityczną i działania partii rządzącej utwór ukazuje się w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

- Mam dla Was nowy numer, który nagraliśmy wspólnie z Kukonem jeszcze latem, kiedy szambo wybiło w naszym kraju po wyborach, a decyzję o tym żeby go wypuścić teraz, w przeddzień Święta Niepodległości, podjęliśmy po tym jak nasz rząd postanowił, tym razem w środku szalejącej pandemii, uderzyć w kobiety i odwrócić uwagę kolejnym społecznym podziałem od własnej nieudolności w walce z wirusem - wyjaśnia Margaret.

Margaret ostro o sytuacji w Polsce

Margaret w tekście do utworu "No Future" nie ukrywa, że nie podoba się jej aktualna atmosfera panująca w naszym kraju. Szczególnie zwraca uwagę m.in. na głębokie podziały w społeczeństwie.

U mnie w kraju ciągle pół na pół
Na południu bez Meksyku budujemy mur

W swoim nowym utworze nie wzbrania się przed użyciem mocnych słów i dosadnych metafor.

Disco polo tu na full, leci z fur
Słoma leci z butów i spod kół
Moja Polska jest zmęczona rozkładaniem nóg
Słowami jak widłami przerzucamy gnój

Margaret ogłosiła także, że ze względu na wciąż szalejącą w Polsce i na świecie pandemię koronawirusa zdecydowała się przełożyć premierę swojego nowego albumu. "Maggie Vision" ukaże się w lutym przyszłego roku.

- Właśnie w związku z sytuacją epidemiologiczną, zamkniętymi sklepami, brakiem możliwości spotkań z Wami, produkcji teledysków i innych działań, które mieliśmy dla Was zaplanowane, zdecydowaliśmy o przeniesieniu premiery płyty na 12 lutego 2021 licząc, że do tego czasu świat choć trochę wróci do normy. Nie oznacza to że zwalniamy tempo - wręcz przeciwnie! Przez cały ten czas będę Wam dawać nową muzę zarówno z płyty jak i innych projektów w których biorę udział. W lutym widzimy się już f2f a nie wirtualnie! Jesteśmy w tym razem i liczę, że 2021 to będzie jednak bright future! - poinformowała.

Nowego singla Margaret pt. "No Future" możesz posłuchać w całości poniżej:

ZOBACZ TEŻ: Margaret szczerze o walce z depresją: "Wszyscy mówili, że zwariowałam"