Margaret chce jechać na Eurowizję 2018 w barwach Szwecji! Taki wniosek można wysnuć z ostatniego wpisu piosenkarki na jej oficjalnym profilu na Facebooku. Gwiazda ogłosiła bowiem, że z utworem "In My Cabana" startuje w tegorocznej edycji Melodifestivalen, czyli najpopularniejszego programu muzycznego w Szwecji. Polscy fani Margaret od razu zwrócili jednak uwagę na to, że konkurs pełni przy okazji funkcję szwedzkich eliminacji do Eurowizji! Duża część miłośników artystki niestety nie jest zadowolona z tej decyzji. Przede wszystkim mają do niej żal, że Margaret nie chce ponownie wziąć udziału w polskich preselekcjach do Eurowizji. Przypomnijmy, że w 2016 roku z hitem "Cool Me Down" była niemal pewniakiem do zwycięstwa w krajowych eliminacjach, lecz ostatecznie zajęła drugie miejsce na rzecz Michała Szpaka.

ZOBACZ: MARGARET jednak nie zagra Violetty Villas? Kto wcieli się w rolę słynnej śpiewaczki?

Margaret na Eurowizji 2018

Margaret tłumaczy swój udział w Melodifestivalen chęcią podjęcia nowego wyzwania i możliwością zaprezentowania swojej twórczości nowej publiczności. Jej decyzja odnośnie potencjalnego reprezentowania Szwecji w przyszłorocznej Eurowizji w wielu przypadkach spotkała się z niezrozumieniem i bardzo skrajnymi reakcjami jej fanów. W stronę piosenkarki padło niestety wiele gorzkich słów.

- To są preselekcje szwedzkie do Eurowizji! Polsce odmówiła, a chce reprezentować Szwecję... co za chamstwo. Polacy Cię znienawidzą za to - to tylko jeden z wielu ostrych komentarzy w tym tonie pod ostatnim wpisem Margaret na Facebooku.

Na szczęście nie brakuje też takich, którzy wspierają Margaret i trzymają za nią kciuki w szwedzkim konkursie.

 - Szkoda że to nie polskie preselekcje. Ale i tak mam nadzieje że wygrasz!! Życzę powodzenia!! GO POLAND - czytamy w komentarzach u Margaret.

Margaret ma szanse wygrać krajowe eliminacje do Eurowizji 2018 w Szwecji? Przypomnijmy, że polska gwiazda jest związana z tym krajem praktycznie od początku swojej kariery. Ma kontrakt ze szwedzką wytwórnią, często tam występuje na różnych festiwalach, jest notowana na listach przebojów i to właśnie Szwedzi napisali dla niej jej największe hity. Życzymy powodzenia!