Margaret na Melodifestivalen walczyła przede wszystkim o podbicie zagranicznego rynku muzycznego, ale także o prawo reprezentowania Szwecji na Eurowizji 2018. Ku wielkiemu zaskoczeniu samej artystki, udało jej się dotrzeć aż do ostatniego etapu najważniejszego wydarzenia muzycznego w tamtym kraju, który przy okazji pełni też rolę szwedzkich eliminacji do majowego Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Czy Margaret wygrała w finale Melodifestivalen 2018? Sprawdzamy wyniki szwedzkich preselekcji!

ZOBACZ: EUROWIZJA 2018 Kto z Polski? Znamy wyniki Krajowych Eliminacji do finału w Lizbonie!

Margaret na Eurowizji 2018?

Piosenka Margaret "In My Cabana" bardzo spodobała się Szwedom. Utwór krótko po premierze zajął nawet 1. miejsce na liście najczęściej pobieranych utworów w szwedzkim iTunes. Co więcej, do finału Melodifestivalen 2018 dotarła tylko i wyłącznie dzięki głosom szwedzkiej publiczności. Czy to jednak wystarczyło, aby wygrać cały konkurs i wystąpić na Eurowizji 2018 w barwach Szwecji. Niestety nie - choć międzynarodowe jury wysoko oceniło jej występ, to w głosowaniu widzów Margaret zajęła dopiero 10. miejsce, co w rezultacie dało jej 7. miejsce w końcowej klasyfikacji. Zwycięzcą Melodifestivalen 2018 ostatecznie został Benjamin Ingrosso z piosenką "Dance You Off" i to właśnie on będzie reprezentował Szwecję na Eurowizji 2018.

Margaret na Melodifestivalen - gdzie i kiedy oglądać?

Kiedy i gdzie można obejrzeć występ Margaret w finale Melodifestivalen 2018? Wszyscy fani, którzy chcieli na żywo oglądać transmisję ze szwedzkich preselekcji do Eurowizji 2018 musieli włączyć w sobotę wieczorem kanał telewizyjny SVT. Transmisja online na żywo dostępna była też na stronach internetowych svt.se/melodifestivalen i svtplay.se. Występ Margaret z finału Melodifestivalen 2018 trafił już na kanał konkursu na YouTube. Poniżej możecie obejrzeć go w całości: