Margaret zalicza się do najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Wokalistka szturmem zdobyła listy przebojów piosenką "Thank you very much", później umocniła swoją pozycję na rynku utworami "Wasted", "Start a fire" oraz "Heartbeat".

Eurowizja

W tym roku stanęła w szranki o wyjazd na Eurowizję do Sztokholmu m.in. z Edytą Górniak oraz Michałem Szpakiem. Ostatecznie zajęła drugie miejsce z przebojem "Cool me down". Jej piosenka jest za to jedną z najchętniej granych przez rodzime rozgłośnie radiowe.

"Cool me down" za granicą

W kwietniu wytwórnia wokalistki zdecydowała się na dystrybucję nagrania poza granicami kraju. Dzięki temu "Cool me down" Margaret w ubiegłym tygodniu w serwisie Spotify zyskało miano najchętniej granej piosenki polskiego wykonawcy z wynikiem 2,7 miliona odtworzeń.

Poprzednio tytuł ten należał do Dawida Podsiadło i jego W dobrą stronę, które pod koniec marca wyprzedziło Naucz mnie Sarsy (pierwsze nagranie z Polski, które przekroczyło próg 2 mln streamów).

Ten świetny wynik Margaret zawdzięcza promocji nagrania poza Polską – na początku kwietnia Warner Music wydało  piosenkę jako singiel międzynarodowy. Obecnie znajduje się na 47. miejscu w Szwecji, 57. w Polsce i 158. w Finlandii. - donosi serwis PopRunTheWorld.

Dziś w Internecie ukazał się teledysk do "Cool me down", który prezentujemy poniżej. Czy dzięki niemu Margaret poprawi wyniki odtworzeń w całej Europie? 

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Cannes 2016 Grażyna Torbicka i Margaret obok Kate Moss na czerwonym dywanie [EXCLUSIVE] 

Jesteśmy też na Facebooku i na Instagramie!