Margaret skomentowała właśnie zamieszanie wokół jej wielkiego hitu "Cool me down"! Przypomnijmy, zaledwie kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje, że reprezentantka San Marino na tegoroczną Eurowizję splagiatowała polską wokalistkę. Jak się okazało, nie chodzi jednak o piosenkę, którą wystawi na tegorocznym konkursie, a o utwór sprzed kilku lat. Niemka, Jennifer Brening, w 2016 roku wydała singiel "Party Shore", który w swoim brzmieniu łudząco przypomina piosenkę Margaret! Czy polska gwiazda zamierza pozwać Brening o splagiatowanie jej hitu?

Margaret oskarży Jennifer Brening za plagiat?

Margaret już zadecydowała, czy zamierza wkroczyć na drogę sądową przeciwko Jennifer Brening. W rozmowie z Party.pl zdradziła, że rozmawiała na ten temat już ze szwedzkimi producentami utworu. Jaką wspólnie z nimi podjęła decyzję?

„Faktycznie słychać, że nasza piosenka była dla Jennifer jakąś tam inspiracją i jest nam po prostu strasznie miło, że ktoś nas w taki sposób docenił. To jednak nie jest utwór, który odniósł tam jakiś sukces, żeby się denerwować. Kiedy byłam w Szwecji, to rozmawiałam ze wszystkim producentami i uznaliśmy, że chyba jest to fajna piosenka. Bardzo jest nam miło!”

Jak widać, Margaret nie zamierza się procesować z Jennifer Brening i nie pozwie artystki za to, że wypuściła utwór, który jest aż tak bardzo podobny do jej hitu „Cool me down". Myślicie, że to dobra decyzja?

"Cool Me Down" vs. "Party Shore"

Posłuchajcie obu utworów w oryginale i oceńcie, czy "Party Shore" faktycznie mogło być inspirowane hitem Margaret:

MARGARET "COOL ME DOWN":

JENNIFER BRENING "PARTY SHORE":

Faktycznie podobne?