Margot Robbie zagra Barbie. Dobra passa australijskiej aktorki trwa - wkrótce wcieli się w kolejną kultową postać, bo w uwielbianą przez dzieci na całym świecie lalkę. Margot Robbie jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktorek w Hollywood, a na swoim koncie ma role słynnej łyżwiarki Tony'i Harding ("Ja, Tonya"), królowej Elżbiety I ("Maria, królowa Szkotów"), czy Sharon Tate ("Once Upon a Time in Hollywood" z Rafałem Zawieruchą). Teraz, firma Mattel zajmująca się produkcją lalek Barbie potwierdziła, że powstanie film na temat kultowej zabawki, a w główną postać wcieli się właśnie Margot Robbie. Co więcej, aktorka zajmie się również produkcją filmu. Pomogą jej w tym Tom Ackerley i Josey McNamara, którzy razem z Robbie należą do grupy producenckiej Lucky Chaps.

Margot Robbie jako Barbie w nowym filmie

Margot Robbie potwierdziła, że wcieli się w postać Barbie, podkreślając, jak ważne jest przedstawienie jej w zupełnie nowym świetle:

"Zabawa lalkami Barbie promuje odwagę, ciekawość i komunikację dzięki drodze dziecka do odkrywania siebie. Przez 60 lat marki, Barbie pozwalała dzieciakom na to, by aspirowały do ważnych ról - czy to księżniczki, czy to prezydenta. Dlatego jestem zaszczycona, że mogę nie tylko wystąpić w tym filmie, ale także go wyprodukować. Wierzę, że projekt wpłynie pozytywnie na dzieci na całym świecie."

W filmie o Barbie miała początkowo zagrać Amy Schumer, a jego produkcją miała zająć się firma Sony. Pomysł zakładał stworzenie historii o "niedoskonałej Barbie" zamieszkującej Barbieland i próbującej się odnaleźć wśród innych lalek. Nie został on jednak zrealizowany. 

Film o Barbie - kiedy w kinach?

Ani producenci, ani Margot Robbie nie zdradzili jeszcze jaka będzie data premiery filmu o Barbie. Nie wiadomo również, kto oprócz australijskiej aktorki pojawi się na ekranie.