Nie żyje Maria Bujas. O śmierci aktorki znanej z filmów "Planeta Singli" Mitja Okorni, "Ile waży koń trojański?" Juliusza Machulskiego i "Korowód" Jerzego Stuhra poinformowały jej pogrążone w żalu córki w nekrologu zamieszczonym 25 maja 2018 roku w "Dzienniku Polskim". Maria Bujas miała 62 lata. We wtorek w Krakowie odbył się pogrzeb, w którym uczestniczyła rodzina, bliscy i znajomi aktorki.

Dzisiaj na Cmentarzu Rakowickim pożegnaliśmy aktorkę i cudownego, zawsze promiennego i życzliwego człowieka, Marysię Bujas. Za wcześnie, Marysiu, dlaczego tak nagle i wcześnie... - napisał na Facebooku znany dziennikarz oraz krytyk filmowy i teatralny, Łukasz Maciejewski.

Maria Bujas - śmierć, pogrzeb

Maria Bujas-Łukaszewska przyszła na świat 25 kwietnia 1956 roku w Krakowie. Absolwentka krakowskiej PWST zajmowała się nie tylko aktorstwem - była też m.in. autorką piosenek (napisała słowa do utworu "Miłości jak snu" do filmu "Jan z drzewa" w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego) oraz wykładowcą savoir-vivre'u. Bliscy wspominają ją jako cudownego i dobrego człowieka. Zmarła 22 maja 2018 roku w swoim rodzinnym Krakowie. 

Zdjęcia Marii Bujas możecie obejrzeć w GALERII >>

ZOBACZ: ARTUR SZUBA NIE ŻYJE Wokalista zespołów iNNi, Marians oraz Szepty i Krzyki miał 51 lat