Maria Dejmek straciła pierwsze dziecko. Aktorka znana głównie widzom TVP 2 jako odtwórczyni roli Natalii Zwoleńskiej w serialu "Barwy szczęścia" ujawniła, że rok temu poroniła ciążę. 31-latka, która aktualnie spodziewa się syna, podzieliła się tym intymnym wyznaniem w zeszły weekend na swoim publicznym profilu na Instagramie.

- Długo zastanawiałam się czy napisać ten post... Wiem, że takich kobiet jak ja jest wiele i trzeba o tym mówić... Mija rok odkąd poroniłam pierwszą ciążę. Nie wiem co było gorsze... ból fizyczny czy ból psychiczny. Jeszcze granie w serialu z cudowną małą dziewczynką... to było piekło... Mam wspaniałego partnera, który bardzo mnie wspierał, ale gdy wychodził do pracy, z moim cierpieniem zostawałam sama. Czułam, że nie jestem wartościową kobietą, że „nie dałam rady”. Było ze mną naprawdę źle... Pomógł mi psycholog, mój Miłosz i czas...- czytamy we wpisie aktorki.

Maria Dejmek poroniła pierwszą ciążę

Serialowa Natalia z "Barw szczęścia" wyjaśniła też, dlaczego po roku czasu zdecydowała się podzielić swoją osobistą historią ze światem. Dejmek miała na celu przekazać innym kobietom, które także przeżywają tragedię poronienia ciąży, że w takiej sytuacji, poza wsparcie bliskim, zdecydowanie warto również zwrócić się po pomoc psychologiczną.

- Kochane kobietki, pamiętajcie, że nie jesteście same... Nie wstydźcie się prosić o wsparcie psychologiczne, rozmawiajcie z partnerem, innymi kobietami, dajcie sobie czas, a dzidziuś do Was „przyjdzie”!!! Dziś jestem najszczęśliwszą kobietą pod słońcem, noszę pod sercem naszego syna, z dumą głaszcze mój brzuszek cały czas!!! I cieszę się, że mogę dzielić się z Wami moim szczęściem!!! Niniejszym odpowiadam również paniom, które piszą, że to żenujące trzymać się za brzuch(!) lub jestem kolejną „instamaDkom”. Zanim ocenicie kogoś, powiecie przykre słowa, pamiętajcie, że po drugiej stronie jest człowiek, który ma swoją historię, swoje uczucia i wrażliwość - dodała.

Wpis aktorki spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród internautów. Wiele kobiet podziękowała jej za to, że postanowiła opowiedzieć głośno o stracie dziecka i traumie, z którą zmagają się niedoszli rodzice.

- Dobrze że to napisałaś ;) nawet nie wiesz ile nas jest ... A każdy boi się o tym mówić ;(

- W maju straciłam swoje pierwsze długo wyczekiwane dziecko. Boli do teraz. Jednak mam nadzieję że dla mnie zaświeci słońce i będzie mi dane zostać szczęśliwą mamą.

- Pani Mario, przesyłam moc uścisków i życzę dużo zdrowia!

Zdjęcia Marii Dejmek w ciąży możecie obejrzeć w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Joanna Jarmołowicz urodziła i zdradziła imię dziecka! Królikowski został ojcem