Maria Romanek, która wygrała drugi w historii teleturnieju milion w „Milionerach” TVN, dostanie „jedynie” część z wygranej przez siebie kwoty. Dlaczego? Od wygranej będzie musiała bowiem zapłacić podatek. Ile on wynosi? Znamy procent kwoty, który już na samym początku będzie musiała zapłacić pani Maria.

Maria Romanek nie dostanie całego MILIONA! Dlaczego?

Od wygranej na loterii czy w każdym konkursie trzeba zapłacić podatek. Obowiązek odprowadzenia podatku ciąży na organizatorze gry. Kwota podatku najczęściej potrącana jest z wypłaty dla wygrywającego. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie tak samo będzie i w tym przypadku. W takich przypadkach obowiązuje podatek zryczałtowany w wysokości 10% wartości nagrody. W przypadku pani Marii Romanek będzie to dokładnie 100 tys. złotych. Kwotę tę będzie musiała zapłacić właśnie pani Maria Romanek.

Jak się jednak okazuje, nie będzie to dla niej problem. Pani Maria planuje zostawić dla siebie jedynie 10 % z całej wygranej. Resztę pieniędzy planuje podarować potrzebującym. Nowa milionerka największą część wygranej pragnie przeznaczyć na cele charytatywne, ponieważ twierdzi, że: „przyjemnie jest dawać”. Planuje też odnowić zaniedbane nagrobki w okolicy, w której mieszka. A na co przeznaczy „swoją” część wygranej?

Maria Romanek - na co przeznaczy wygraną z "Milionerów"?

Maria Romanek planuje odwiedzić Wyspę Księcia Edwarda, Gruzję, Odessę oraz Kubę. Jedną z córek planuje zabrać do Paryża, drugą zaś – do Lizbony. W planach ma też remont kuchni. Pani Maria jest doskonałym przykładem na to, że pozornie zwykły człowiek może mieć niezwykłą wiedzę, a emerytura to dobry czas na podejmowanie nowych wyzwań oraz spełnianie swoich marzeń ;-)

Nowej polskiej milionerce jeszcze raz gratulujemy wygranej! Oby więcej takich ;-)