Ile Mariah Carey zarabia co roku na "All I Want For Christmas Is You"? Świąteczny hit wszech czasów już na stałe wpisał się w atmosferę obchodów Bożego Narodzenia na całym świecie, dzięki czemu amerykańska piosenkarka po ponad 20 latach od premiery utworu wciąż zarabia na nim krocie. Pieniądze, które co roku spływają na konto Mariah Carey za odtworzenia jej hitu w radiach, reklamach i internecie liczone są w milionach złotych! Zdecydowanie opłaca się napisać świąteczny hit!

ZOBACZ: PROGRAM TV NA ŚWIĘTA Co oglądać w Boże Narodzenie? HITY

Jak parę lat temu udało się obliczyć dziennikarzom brytyjskiej gazety "Daily Mail", szacowany przychód każdego roku dla twórców "All I Want For Christmas Is You" to 376 tys. funtów, czyli ok. 1,7 mln zł. Niewiele gorzej radzi sobie "Last Christmas". Piosenka nieistniejącej już grupy Wham!, na której czele stał George Michael, zarabia co roku 300 tys. funtów, czyli ok. 1,4 mln zł.

Co ciekawe, coroczny szał na te obydwa wspomniane kawałki zaczyna się najczęściej już w listopadzie, gdy te utwory z lat. 80 i 90. zaczynają nagle prześcigać w rankingach odtworzeń najnowsze hity popularnych artystów.

SPRAWDŹ TEŻ: PROGRAM TV NA ŚWIĘTA 2018 - FILMY i HITY w Wigilię i Boże Narodzenie