Fashion Designer Awards 2018 wystartował! Konkurs dla młodych polskich projektantów właśnie oficjalnie się rozpoczął. W restauracji Florentin przy pięknym Hotelu Indigo w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 9. edycji Fashion Designer Awards. Jego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem „Tribute to nature”, a wśród jurorów , którzy poszukiwać będą prawdziwych modowych talentów, są m.in. Gosia Baczyńska, Agnieszka Maciejak, duet BIZUU, Dorota Williams, Joanna Horodyńska, Macademian Girl, Marieta Żukowska i Karolina Gorczyca. Wymienione osoby były obecne na czwartkowej konferencji prasowej, którą poprowadziły wspólnie Joanna Sokołowska-Pronobis i Natalia Hołownia, redaktor prowadząca Gala.pl. Przypomnijmy, że "Gala" objęła konkurs patronatem medialnym. Zobaczcie w naszej GALERII, jak prezentowali się jurorzy Fashion Designer Awards 2018!

Atmosfera spotkania wokół Fashion Designer Awards 2018 była bardzo gorąca. Dyskutowano o szansach młodych projektantów w dzisiejszym świecie, tym realnym, i tym online. A także o tym, jak ważna jest moda ekologiczna i świadome zarządzanie własną marką, również w social mediach.

Dużo się dziś mówi o ekologii w modzie i o naturalnych tkaninach. Chciałam, aby uczestnicy konkursu mieli to na względzie i, aby pokazali  naturalność i  młodość w swoich kolekcjach.  Natura to nie tylko żywioły, krajobraz za oknem, flora, fauna, to także tęsknota do dzieciństwa, do smaków, zapachów, to wakacje na wsi, chodzenie po drzewach w sadzie. Jak wiemy, wyobraźnia młodych projektantów jest niezmierzona - powiedziała Sokołowska-Pronobis.

Macademian Girl opowiadała, jak odnieść sukces w social mediach i jak ważna jest obecność projektantów w świecie digitalu. Podkreślała, że najwięcej dają ciężka praca i konsekwencja.

Na sukces składa się 20% osobowości, 75% ciężkiej pracy i 5% szczęścia. Ten konkurs to jest pierwszy krok ku przyszłości, ku sukcesowi i myślę, że jeśli ktoś chce rozpocząć przygodę z projektowaniem to doskonała okazja by zawalczyć o swoje marzenia. A dla nas, ludzi związanych z modą, to okazja, by zobaczyć, kto zawładnie polską modą w następnych latach. Dzięki FDA możemy wziąć udział w narodzinach gwiazdy!

Prowadzące konferencję Fashion Designer Awards 2018 zapytały też Gosię Baczyńską o to, jak osiągnąć spektakularny sukces w branży. Taki, jak ubranie księżnej Cambridge w kreację swojego projektu.

Sukces to konsekwencja, marzenia, dużo ciężkiej pracy, podejmowanie wyzwań niemożliwych do zrealizowania za wszelką cenę, niepoddawanie się. Możemy tworzyć najpiękniejsze rzeczy do szafy, do szuflady, na manekin i co z tego? Trzeba nauczyć się jeszcze biznesu. Bardzo bym jednak chciała, aby ten biznes nie był pozbawiony sfery artystycznej, duszy, unikalności mody. Sukcesem jest robienie tego, co nam w duszy gra i umiejętność sprzedaży tego, co mamy do zaoferowania- powiedziała Baczyńska.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji konkursu jest Microsoft Surface, a partnerami The Designer Gallery, Wella Professionals, MAC Cosmetics, Quiskin, Quantum Clinic, Hotel Indigo, Restauracja Florentin, Shaanxi Polytechnic Institute, MSKPU. Patroni Medialni: Radio Czwórka, Gala, wp.pl, lamode.info, fashionpost.pl, Co Jest Grane 24, Kmag Magazyn, FashionTv Magazine, Clear Channel.

Zgłoszenia do konkursu Fashion Designer Awards 2018 można przesyłać do 2 lutego.

Wielki finał 23 kwietnia 2018 roku.

WIĘCEJ>>