Włochy to aktualnie jeden z krajów najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa. Boleśnie przekonali się o tym Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny, którzy na co dzień mieszkają w Turynie. Bramkarz Juventusu, podobnie jak pozostali członkowie drużyny, przechodzi kwarantannę. Piłkarz trafił na nią po tym, jak SARS-CoV-2 stwierdzono u jego klubowego kolegi, Daniele Ruganiego. Okazało się, że zakażona koronawirusem jest także jego ciężarna żona, Michela Persico. W środę wieczorem Marina zamieściła na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z synem Liamem i wpis, w którym dzieli się swoimi emocjami odnośnie epidemii i przymusowej rozłąki z mężem. 30-latka nie ukrywa, że jest to dla niej bardzo trudny emocjonalnie okres.

Mimo uśmiechu, w sercu strach, niepewność i totalna bezradność. Wychodzi na to, że nasza rodzina nieprędko będzie w komplecie. Lepiej jest tym, którzy ten trudny czas mogą przechodzić razem z najbliższymi - pisze Marina.

Piosenkarka i influencerka stara się jednak dojrzeć także pozytywne strony tej dramatycznej sytuacji.

Myślę, że ten tragiczny okres uświadomi wielu z nas, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Życzę Wam zdrowia i bardzo Was proszę nie traćcie pogody ducha, mimo wszystko. Dbajcie o siebie - dodaje.

Łuczenko-Szczęsna przy okazji wyraziła także swoje uznanie wobec pracowników służby zdrowia i pracowników wszystkich sektorów, dzięki którym możliwa jest walka z koronawirusem.

- PS. Ogromne wyrazy szacunku dla wszystkich, którzy nie mogą zostać w domu, a dzięki którym nasz kraj funkcjonuje i walczy - uważajcie na siebie!!! Dziękuję. A jak u Was nastroje? - pyta swoich obserwatorów.

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.