Polska piosenkarka, kompozytorka i aktorka. Występowała na jednej scenie ze Stevie’m Wonderem, otrzymała nagrodę z rąk Ałły Pugaczowej, legendy piosenki rosyjskiej, która sławą na wschodzie równać się może z popularnością Maryli Rodowicz w naszym kraju. Marina Łuczenko ma na koncie ponad 20 prestiżowych nagród muzycznych, w tym  Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Warszawie oraz 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu „New Wave” na Łotwie. Kim dziś jest Marina Łuczenko?

Marina Łuczenko urodziła się w Winnicy. W wieku 2 lat wraz z rodzicami przeniosła się do Stalowej Woli. Mając zaledwie pięć lat zdobyła swoją pierwszą nagrodę, biorąc udział w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki w Stalowej Woli. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. W 1989 roku zajęła drugie miejsce na międzynarodowym festiwalu w Częstochowie. To właśnie to osiągnięcie okazało się z perspektywy czasu jednym z najważniejszych. Utwierdziło wówczas dziewięcioletnią Marinę, że swoją przyszłość chce związać z muzyką.

Sukcesy

Marina Łuczenko spróbowała swoich sił w aktorstwie. W 2000 roku wystąpiła w spektaklu Waldemara Krzystka Ballada o zabójcach, a już 4 lata później do współpracy zaprosił ją Janusz Józefowicz. Marina wcieliła się w Julię w musicalu Romeo i Julia. Największy rozgłos przyniósł jej jednak międzynarodowy konkurs New Wave. Spośród ponad 7000  zgłoszeń z 37 krajów, Marina jako reprezentantka Polski dostała się do ścisłego finału. Zajęła prestiżowe trzecie miejsce i otrzymała specjalne wyróżnienie w postaci kontrakt płytowego oraz nagrodę specjalną, ufundowaną przez Ałłę Pugaczową, legendę rosyjskiej sceny rozrywkowej.

Kolejne wyzwania

W 2008 roku Marina zaprezentowała swój talent taneczny, który mieli okazję podziwiać widzowie Tańca z Gwiazdami.Świetnie sprawdziła się również w roli Amandy w serialu 39 i pół, do którego ścieżki dźwiękowej nagrała nawet cztery piosenki. Niedługo później Marina Łuczenko wydała dwa single: Glam Pop oraz Pepper Mint, które przyniosły jej wiele nagród. Premiera debiutanckiego albumu piosenkarki odbyła się 5 listopada 2011 roku. Marina ruszyła w trasę koncertową, niestety tuż po jej zakończeniu wokalistka musiała zawiesić swoją karierę muzyczną. Zdiagnozowano u niej polipa na strunach głosowych. Marina wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by tam poddać się zabiegowi. Po długiej terapii odzyskała głos i rozpoczęła pracę nad nowymi piosenkami. Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć jejpierwszy utwór po przerwie, który nosi tytuł On my way. Obecnie Marina pracuje nad kolejnymi piosenkami, współpracując z czołowymi producentami z USA, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Życie prywatne

Marina Łuczenko od samego początku olśniewała osoby postronne oraz dziennikarzy urodą. Nic dziwnego, że jej wdziękom uległ Wojciech Łozo Łozowski, wokalista zespołu Afromental.  Piosenkarka była również związana z piosenkarzem Łukaszem Mrozu Mrozem, ale para rozstała się po kilku miesiącach. Od 2013 roku  Marina Łuczenko związała się z Wojciechem Szczęsnym. Rok później para się zaręczyła. „Nauczył mnie nie tylko żeby nie płakać nad porażkami, ale też nie cieszyć się przesadnie z sukcesów” – powiedziała niedawno o ukochanym w wywiadzie dla Gali. 21 maja 2016 roku para wzięła cichy ślub, a zdjęciami z pięknej uroczystości zakochani pochwalili się na swoich portalach społecznościowych.

Dziś o Marinie Łuczenko-Szczęsnej coraz częściej mówi się nie tylko jako o piosenkarce, ale także świetnie ubranej kobiecie. Gwiazda chętnie urozmaica swój styl i eksperymentuje z modą. Szerokie bluzy, eleganckie suknie – stylizacje Mariny Łuczenko zawsze zaskakują. Kiedyś wokalistka wyznała, że lubi nieoczywiste połączenia, a inspiracje czerpie wprost z londyńskich ulic.

Dziś Marina Łuczenko-Szczęsna kończy 27 lat. Zobaczcie w naszej galerii najciekawsze stylizacje piosenkarki!

Przeczytaj także: Marina Łuczenko w pierwszym wywiadzie po ślubie: Wojtek jest moim bohaterem! [EXCLUSIVE] >>

ORAZ: Marina Łuczenko na pięknych niepublikowanych zdjęciach z sesji okładkowej dla "Gali">>