Marina Łuczenko urodziła się 3 lipca 1989 roku. Od najmłodszych lat wykazywała talent wokalny - śpiewała już jako mała dziewczynka, lubiła też tańczyć i występować przed publicznością. Jako kilkulatka miała na koncie kilka sukcesów wokalnych, a jako nastolatka wkroczyła na poważnie do polskiego show-biznesu. Jednak dziś częściej, niż o jej osiągnięciach muzycznych, mówi się o jej dalekich podróżach, luksusowych strojach i wystawnym życiu u boku piłkarza, Wojciecha Szczęsnego. A prawda jest taka, że jeszcze przed związkiem z bramkarzem Marina była znana i ceniona. Wyliczyliśmy, co udało jej się osiągnąć przed skończeniem 30 lat. Jest tego całkiem sporo, i w sferze zawodowej, i prywatnej. Jesteście ciekawi? Poniżej przedstawiamy największe sukcesy Mariny Łuczenko-Szczęsnej.

Sukcesy Mariny Łuczenko-Szczęsnej

1. Muzyczny Debiut Roku

W 2010 roku Marina Łuczenko wydała singiel "Glam Pop", Już teledysk robił wrażenie - nawiazywał do najlepszych zagranicznych klipów, był spójny, był "cool", czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Muzycznie też wpadał w ucho. No i uwagę zwracała sama Marina - piękna, słodka, po prostu urocza. To był jej debiut w rodzimym show-biznesie. Wspomagała ją wówczas menedżerka, Maja Sablewska. Pierwszy singiel Łuczenko z miejsca podbił listy przebojów (był m.in. numerem jeden w popularnej rozgłośni radiowej), a zwieńczeniem tego sukcesu była nagroda w kategorii "Debiut Roku" od radia Eska. Statuetkę na Eska Music Awards w 2010 roku Marinie wręczała sama Edyta Górniak!

2. Rola w serialu TVN

Marina Łuczenko jest nie tylko utalentowana muzycznie, ale też wyróżnia się urodą. Ma też w sobie dużo wdzięku. Szybko zauważyli to producenci serialu "39 i pół" z Tomaszem Karolakiem w roli głównej. W ten sposób Łuczenko ze sceny muzycznej przeszła na plan zdjęciowy. W serialu TVN wcieliła się w Amandę, córkę głównego bohatera. Niedługo, po ponad 10 latach, serial powróci na antenę. Nie zabraknie w nim... Mariny!

3. "Electric Bass" hitem

Kolejnym singlem, promującym twórczość Mariny Łuczenko, był numer "Electric Bass", utrzymany w electropopowym nurcie. Utworowi towarzyszył bardzo klimatyczny teledysk. Tę piosenkę często można było usłyszeć w modnych warszawskich klubach. I znów Łuczenko odniosła sukces - "Electric Bass" zajmował pozycję numer 3 lub numer 1 w polskich stacjach radiowych. 

4. Miłość życia

Po sukcesach w życiu zawodowym, przyszły te w życiu prywatnym. Po wielu uczuciowych zawirowaniach, Marina w końcu odnalazła spokój i szczęście u boku bramkarza, Wojciecha Szczęsnego. Szczęsny, jeden z najlepszych polskich piłkarzy, regularnie grający w naszej reprezentacji, zakochał się w Łuczenko od pierwszego wejrzenia. Choć plotki, że Marina i Wojtek są parą, pojawiły się szybko, to tych dwoje wstrzymywało się z potwierdzeniem łączących ich relacji. Wszystko zostało potwierdzone dopiero, gdy się zaręczyli, czyli w 2015 roku. W maju 2016 roku para wzięła ślub - w Grecji, z dala od mediów i gapiów.

4. „Let Me Love the Lonely” 

Chyba największym muzycznym sukcesem Mariny Łuczenko jest gościnne wystąpienie na płycie Jamesa Arthura, zwycięzcy brytyjskiej edycji "The X Factor". Marina zaśpiewała z nim w duecie balladę „Let Me Love the Lonely”. Piosenkarze wykonali ten utwór razem na żywo na weselu Łuczenko i Szczęsnego. Marina również zaśpiewała tę piosenkę w Polsce - podczas występu na Różach Gali (wideo poniżej):

5. Druga płyta

W 2017 roku ukazała się druga płyta Mariny Łuczenko - "On My Way". Pod względem tekstów jest zdecydowanie dojrzalsza niż pierwsza, a muzycznie  - ciekawsza. Płyta zebrała dobre recenzje, ale Marina w tym okresie zderzyła się z falą hejtu. Nie pomogło to, że po przejściu operacji na strunach głosowych, długo nie mogła śpiewać. Zarzucano jej, że muzyka to dla niej już tylko zabawa, a jej pasją jest... luksusowe życie wag. Jednak fani Łuczenko, którzy śledzą jej karierę od pierwszego singla, byli zachwyceni nowym albumem swojej idolki.

6. Narodziny dziecka

Na początku 2018 roku pojawiły się plotki, że Marina i Wojtek spodziewają się dziecka. Piosenkarka początkowo nie potwierdzała tych wiadomości, aż w końcu opublikowała na Instagramie wymowne zdjęcie. Stała na nim razem ze Szczęsnym, a dłońmi dotykała wyraźnie powiększonego brzucha. Liam Szczęsny przyszedł na świat 30 czerwca 2018 roku, na trzy dni przed urodzinami swojej mamy. Niedawno chłopczyk skończył roczek. Marina napisała pod jego zdjęciem, że było to 12 najpiękniejszych miesięcy jej życia.

7. Księżniczka Instagrama

Dziś Marina Łuczenko-Szczęsna może się pochwalić imponującą liczbą ponad 673 tysięcy obserwatorów na Instagramie. Ma też rzeszę zaangażowanych fanów, którzy reagują na każde jej nowe zdjęcie czy relację. Znane marki od razu to zauważyły i dlatego Łuczenko współpracuje z wieloma brandami - od kosmetycznych, po te dla dzieci. Tym samym Marina jest jedną z topowych polskich influencerek.

A więc, faktycznie, jest jej czego zazdrościć ;-)
Z okazji 30. urodzin życzymy Marinie Łuczenko kolejnych sukcesów! W naszej GALERII zobaczycie wszystkie zdjęcia piosenkarki z sesji do "Gali">>