Przez koronawirusa Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojtek Szczęsny zostali rozdzieleni. Ich rozłąka trwa już 5 tygodni i wywołana jest koniecznością poddania Szczęsnego izolacji, ponieważ u jego kolegi z Juventusu Turyn wykryto koronawirusa. Wokalistka nie ukrywa, że jest jej bardzo ciężko. Radzi sobie, wspierając się kontaktem z fanami i śpiewaniem.

Marina Łuczenko-Szczęsna śpiewa dla męża

Zgodnie z zaleceniami WHO cała drużyna Juventusu Turyn zmuszona została do odizolowania się od swoich rodzin i poddania kwarantannie. Mimo iż Wojtek jest zdrowy, nadal nie może spotkać się z bliskimi. Marina opublikowała serię postów na Instagramie, w których dzieli się swoim smutkiem:

Nie widzimy się już z Wojtkiem od 5 tygodni, które w rozwoju malucha są tak istotne i przełomowe - pisze wokalistka. Z dnia na dzień rozumie i mówi coraz więcej, np. przed snem: „ Mama, tata w pracy... nie ma. Tatuś tuli tuli tu”. Dziś przez otwarte okno Liam usłyszał głos komunikatu dochodzącego z radiowozu jeżdżącego po Warszawie z prośbą, byśmy zostali w domu. Przestraszył się i przybiegł się przytulić. Powiedział z wielkimi oczami: "wirus". To słowo najbardziej zwróciło jego uwagę, więc postanowił je powtórzyć. Choć ma rok i 9 miesięcy, doskonale wie, że coś jest nie tak. Nigdy nie był z dala od taty tak długo. Niestety z wielu względów nie możemy być w tym trudnym czasie razem, co bardzo źle wpływa na mój stan emocjonalny.

Łuczenko-Szczęsna postanowiła opublikować też fragment swojego występu z tatą, podczas którego śpiewa piosenkę "Puszek Okruszek", a także wykonała z dedykacją dla męża utwór "I want you around":

Kochanie, wiesz, że śpiewam to dla Ciebie - napisała.

W komentarzach gwiazdę wsparli m.in. Hanna Lis, Mateusz Krautwurst i Kasia Zielińska.

Z kolei na profilu Wojtka jakiś czas temu pojawił się taki oto wpis:

(...) Jedni mogą twierdzić, że przebywanie teraz we Włoszech to pech, ale ja jestem innego zdania. Ja cieszę się, że jestem tutaj, bo wiem, że ten kraj zwalczy wirusa swoim oddaniem i jednością. (...) Włochy są silniejsze i większe niż ten wirus. Zatem podczas gdy niesamowicie tęsknię za rodziną, jednocześnie jestem dumny, że mogę dzielić ten czas z Włochami. Bądź silna, Italio.

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźćtutaj. Całodobowa infolinia NmarinaFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.