Marsz Godności, który jest pod hasłem „Prawa człowieka prawami kobiet" rusza już dziś z Palcu Zbawiciela w Warszawie o godz. 11:55, przysłowiowe za pięć dwunasta. 

- Mamy do czynienia jednocześnie z planami zaostrzenia prawa (konieczność rodzenia dzieci z nieodwracalnymi wadami płodu, ograniczenie możliwości wykonywania badań prenatalnych, kary więzienia dla zgwałconych które dokonały aborcji) oraz rezygnacją z finansowania in vitro, wycofaniem antykoncepcji awaryjnej bez recepty, rezygnacją z finansowania programów diagnostyki przesiewowej raka szyjki macicy... mogłabym dalej wymieniać - mówi modelka Marta Dyks

Marsz Godności to grupa zwyczajnych kobiet (wspieranych przez mężczyzn), które uznały, że muszą wreszcie coś zrobić. Nie stoją za nimi żadni politycy. Do tej pory nie organizowały takich akcji, ale uznały, że mogą wykorzystać swoją energię i potencjał, by pokusić się o organizację marszu. Są tak różne, jak tylko można być różnym. Wykonują różne zawody, różnią się wiekiem, wyznaniami, modelami życia i upodobaniami politycznymi, ale łączy je jedno - wszystkie są kobietami, a to niesamowita siła. 

Zobaczcie, które gwiazdy wspierają akcję!