Marta Kaczyńska regularnie publikuje felietony na łamach jednego z prawicowych tygodników opinii. Córka Marii i Lecha Kaczyńskich często poza tematami politycznymi, zabiera też głos w dyskusji odnośnie wzbudzających skrajne emocje kwestii społecznych. W swoim najnowszym wpisie bratanica prezesa Prawa i Sprawiedliwości poruszyła temat zdrowia psychicznego najmłodszych. Kaczyńska zwraca uwagę na problem depresji i wynikającej z tego fali samobójstw wśród dzieci. Prawniczka przywołuje niezwykle alarmujące statystyki.

- Trzeba zwrócić uwagę, że wśród młodych ludzi, pomiędzy 15 a 29 rokiem życia, samobójstwa stanowią drugą w kolejności główną przyczynę śmierci - pisze w "Sieci".

Marta Kaczyńska o depresji wśród dzieci

Marta Kaczyńska, która od niedawna jest matką już trojga dzieci, zwraca uwagę na to, że depresja wśród młodych ludzi często jest bagatelizowana lub mylona z innymi chorobami i zaburzeniami.

- Depresja u dzieci jest trudniejsza do zdiagnozowania niż u dorosłych z racji niecharakterystycznych objawów, takich jak nadpobudliwość psychoruchowa, która może być mylnie oceniana jako objaw ADHD, kłopoty z pamięcią, zachowania autodestrukcyjne albo objawy somatyczne występujące przede wszystkim u młodszych dzieci - podkreśla w swoim felietonie.

Zdjęcia Marty Kaczyńskiej znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MARTA KACZYŃSKA pokazała zdjęcie z rodzinnego albumu: "Serce pęka"