Marta Kaczyńska w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej wybrała się z córkami nowym partnerem na grób rodziców na Wawelu. Z okazji kolejnej rocznicy 10 kwietnia córka Marii i Lecha Kaczyńskich udzieliła też głośnego wywiadu dla magazynu "Sieci". Bratanica Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z redaktorem tygodnika wypowiedziała się m.in. na temat oceny działań rządu, ale nie unikała też podejmowania wątków rodzinnych. Najwięcej emocji oczywiście wzbudziły fragmenty wywiadu odnoszące się do ustaleń o przyczynach katastrofy. Czy zdaniem Marty Kaczyńskiej na pokładzie prezydenckiego Tupolewa mogło dojść do wybuchu?

- Wiem, że są podstawy, by formułować takie domniemanie, choćby sądząc ze stanu ciał niektórych ofiar czy na podstawie miejsca ich znalezienia. Ale ostatecznego dowodu na wybuch nie ma - odpowiedziała.

ZOBACZ: MARTA KACZYŃSKA w ciąży przerywa milczenie. Urodzi bliźnięta?

Marta Kaczyńska - wywiad w 8. rocznicę Smoleńska

Marta Kaczyńska przyznała, że wciąż wierzy, że kiedyś dowie się prawdy na temat tego, co 10 kwietnia 2010 roku wydarzyło się na pokładzie Tu-154 w Smoleńsku. Córka zmarłych w katastrofie Marii i Lecha Kaczyńskich zdradziła też, co o raporcie częściowym dotyczącym przyczyn tragedii. 

- Wypowiadam swoje prywatne zdanie: poczekałabym na końcowe ustalenia naukowców. Oni też potrzebują spokoju do pracy, a nie bombardowania terminami i koniecznością pisania cząstkowych raportów. A poza tym byłoby to prowokowanie niepotrzebnych sensacji i dyskusji. Ta sprawa żyje, jest w toku. Pozwólmy ją spokojnie dokończyć. Wiemy też, jakie jest nastawienie społeczne do katastrofy smoleńskiej. Niektórzy mają jej dosyć. Jeżeli ja miałabym o tym decydować, skoncentrowałabym się na przygotowaniu rzetelnego dokumentu. A dywagowanie o nie do końca potwierdzonych okolicznościach jest po prostu szkodliwe - powiedziała w wywiadzie dla "Sieci".

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie polskiego Tupolewa w Smoleńsku zginęli m.in. ówczesny prezydent Polski Lecha Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, dowódcy Sił Zbrojnych RP, parlamentarzyści i członkowie polskiej delegacji na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni w Katyniu. W tragedii w sumie straciło życie 96 osób.

Zdjęcia Marty Kaczyńskiej znajdziecie w naszej GALERII >>>