Marta Żmuda Trzebiatowska została nową "Blondynką". Pierwsze odcinki nowego sezonu serialu Telewizji Polskiej z udziałem aktorki będzie można zobaczyć na antenie telewizyjnej Jedynki już na początku grudnia. Choć gwiazda filmu "Mowa ptaków" jest już czwartą z kolei aktorką, która wciela się w postać weterynarz Sylwii Kubus, to niewiele brakowało, aby Żmuda Trzebiatowska pojawiła się w produkcji już od pierwszego sezonu. W wywiadzie dla czasopisma "Samo zdrowie" zdradziła, że zaoferowano jej tę rolę 10 lat temu. Dlaczego wtedy zdecydowała się odrzucić tę ofertę? Okazuje się, że aktorka zrezygnowała z głównej roli w serialu "Blondynka" na rzecz innej, wymarzonej roli.

- 10 lat temu zrezygnowałam z "Blondynki", bo wygrałam casting do roli Klary w "Ślubach panieńskich" Filipa Bajona. Marzyłam o Klarze, od kiedy w liceum przeczytałam "Śluby panieńskie" - zdradziła.

Marta Żmuda Trzebiatowska o roli w "Blondynce"

W wywiadzie dla "Samego zdrowia" Marta Żmuda Trzebiatowska zdradziła, że stały kontakt ze zwierzętami na planie serialu "Blondynka" nie był dla niej żadnym problemem, co zaskoczyło nawet reżysera. Aktorka przypomina jednak, że w dzieciństwie sporo czasu spędzała na wsi, w gospodarstwie swoich dziadków.

- Reżyser był zdziwiony, że tak łatwo mi poszło. Przyznał, że miał mnie za osobę, która "nie chce się pobudzić". Tymczasem podobno weszłam w tę rolę jak w przysłowiowe masło. Zobaczymy, to ocenią widzowie. Ale muszę przyznać, że nawet takie sceny jak badanie krowy per rectum nie budziły mojego sprzeciwu. Zresztą krowa w ogóle świetnie się ze mną "dogadywała", w przeciwieństwie do reżysera, którego kopnęła i wybrudziła mu śnieżnobiałe spodnie (śmiech). Dostałam polecenie: "Zrób coś, żeby krowa nie spuszczała głowy i nie żarła tej trawy". Wydawało się to niemożliwe do zrealizowania. Z braku innych pomysłów wygłaskałam krowę, wytuliłam jak konia i zadziałało. Pięknie patrzyła w kamerę. Pewnie tak łatwo mi szło, bo spędziłam dzieciństwo blisko natury, ze zwierzętami - wyznała.

Premiera 8. sezonu serialu "Blondynka" z Martą Żmudą Trzebiatowską w roli weterynarz Sylwii już 6 grudnia 2019 na TVP1.

ZOBACZ: Marta Żmuda Trzebiatowska w pierwszym wywiadzie po porodzie o ciąży, dziecku i mężu [WIDEO]