Martyna Wojciechowska wystąpiła w naszym programie Gala Studio. Podróżniczka odpowiedziała na najtrudniejsze (i najważniejsze) pytania. Wojciechowska wyznała m.in., że wielokrotnie czuła się dyskryminowana.Doświadczyłam tego właściwie na każdym etapie mojej pracy. Więc mówiąc o tym, że nie mamy równouprawnienia, mówię z własnego doświadczenia - powiedziała. Martyna dodała, że słowa:nie uda ci się - zawsze ją motywują. Natalia Hołownia, redaktor prowadząca serwisu Gala.pl, zapytała Wojciechowską o jej najtrudniejsze doświadczenia. Jak Martyna poradziła sobie ze swoją chorobą, ze śmiercią ojca swojej córeczki, a także jak znosi zetknięcie z biedą, nędzą i nieszczęściem, jakie są normą w miejscach, do których dociera z programem Kobieta na Krańcu Świata? Hołownia zapytała też, czy Martyna Wojciechowska była molestowana podczas wypraw do Indii. W końcu to tam kobiety ze świata zachodniego bardzo często (!) padają ofiarami ataków na tle seksualnym, zaś dla Hindusek molestowanie to niestety praktycznie codzienność. Wojciechowska powiedziała, że wielokrotnie doświadczyłam molestowania. W każdej możliwej sytuacji, gdzieś w tłocznym miejscu, czuję męskie ręce na piersiach, na pośladkach. Męskie ręce, które próbują dotknąć mojego ciała - mówi Martyna.

Martyna Wojciechowska w wywiadzie dla Gala Studio opowiada też o kobiecej solidarności i o potrzebie walki o wolność Polek. Kobiety są cudowne. Girl Power! - mówi. Wojciechowska pomogła zwłaszcza jednej z nich, pochodzącej z Afryki Kabuli, dziewczynce chorej na albinizm. Dziś Kabula jest jakby jej własnym dzieckiem. Ale adoptowanych dzieci Martyna Wojciechowska ma więcej! Są moje, jestem za nie odpowiedzialna. Tak, Marysia ma rodzeństwo - mówi Martyna. Co jeszcze wyznała Natalii Hołowni? Poniżej trzy części wywiadu z Martyną Wojciechowską. Zapraszamy!

3-CZĘŚCIOWY CAŁY WYWIAD Z MARTYNĄ WOJCIECHOWSKĄ DLA GALA STUDIO PONIŻEJ:

Partnerem programu Gala Studio jest marka W. Kruk, dla której Martyna Wojciechowska zaprojektowała kolekcję biżuterii o nazwie Freedom