Martyna Wojciechowska oficjalnie zmieniła swoje imię. Słynna podróżniczka i prezenterka telewizyjna od połowy grudnia nazywa się ... Martyna Wojciechowska. Zaskoczenie? Z pewnością nie dla tych, którzy wiedzą, że gwiazda przyszła na świat 28 września 1974 roku jako Marta Eliza Wojciechowska. Od lat jednak, zarówno w życiu prywatnym i zawodowym, posługiwała się imieniem Martyna. Sprawdź, dlaczego postanowiła formalnie zmienić swoje imię już teraz poniżej.

Wojciechowska oficjalnie zmieniła imię

Martyna Wojciechowska wyjaśniła fanom swoją decyzję odnośnie urzędowej zmiany imienia w poście na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

- Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie ORYGINALNA MARTYNA. Zamieniłam „opiekunkę ogniska domowego” (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na „wojowniczkę” (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga! M. - napisała Wojciechowska.

Zdjęcie nowego dowodu osobistego Martyny Wojciechowskiej możecie obejrzeć w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MARTYNA WOJCIECHOWSKA adoptowała kolejne dziecko