Martyna Wojciechowska jest nie tylko znaną podróżniczką i dziennikarką, ale również działaczką charytatywną, która chętnie angażuje się w ważne sprawy społeczne. W ubiegłym roku założyła nawet własną fundację UNAWEZA, która pomaga kobietom z całego świata i dąży do wyrównania szans społecznych, ekonomicznych, prawnych oraz ich edukacji. Z okazji Dnia Ojca zdecydowała się zorganizować specjalną zbiórkę dla młodych matek i dzieci, które muszą wychowywać się bez ojców.

Martyna Wojciechowska zbiera pieniądze dla młodych mam

- Dziś ze świetnymi facetami oraz ojcami ogłaszam ważną akcję! W imię męskiej solidarności i męskiej odpowiedzialności za wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które nie mogą liczyć na swoich ojców, chcemy głośno mówić o tej sprawie, bo sprawa jest ważna. Martyna Wojciechowska i jej Fundacja UNAWEZA prowadzi właśnie zbiórkę na Dom Dla Nastoletnich i Usamodzielniających się Mam i ich Dzieci. 

Wojciechowska i jej fundacja UNAWEZA chcą stworzyć prawdziwy dom dla młodych matek oraz zapewnić im opiekę i edukację.

- To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy DOM, w którym te młode dziewczyny zamieszkają, dostaną opiekę i nauczą się czym jest macierzyństwo. A przy tym nie przerwą edukacji i zdobędą zawód. Ściany każdego domu powstają z POJEDYNCZYCH CEGIEŁ. Dziś proszę Cię, dołóż do budowy tego DOMU choć jedną cegiełkę, tyle, ile możesz - 10, 20, 50 zł? Liczy się KAŻDY GEST. 

Jak do tej pory na szczytny cel udało zebrać się ponad 300 tys. złotych! Też możecie wesprzeć akcję #MeskaOdpowiedzialnosc i inicjatywę #WspieramyMlodeMamy wpłacając datek na zbiórkę tutaj.

Więcej o swoim projekcie Martyna Wojciechowska będzie opowiadała dziś podczas transmisji na żywo na Instagramie Oliviera Janiaka (@olivierjaniak) oraz magazynu Elle Man (@ellemanpolska). Start o godzinie 20.00.