Martyna Wojciechowska jest nie tylko znaną podróżniczką i dziennikarką, ale również działaczką charytatywną, która angażuje się w wiele inicjatyw społecznych. Gwiazda robi tyle, ile może, aby pomóc osobom, które w życiu miały mniej szczęścia niż ona. Dlatego między innymi, podobnie jak Angelina Jolie, zdecydowała się na adopcję dzieci z krajów mało rozwiniętych, o czym opowiadała nam w programie Gala Studio: - Marysia ma rodzeństwo, tak, i wie o tym. Nawet czekam na ten moment, kiedy będzie gotowa, żebyśmy pojechały razem na te krańce świata, żeby poznała swoje adoptowane rodzeństwo. Ale w ich warunkach i w ich środowisku.

Córka Martyny Wojciechowskiej śpiewa na Instagramie

Adoptowane dzieci Martyny Wojciechowskiej nie mieszkają z nią jednak w Polsce. Podróżniczka nie chciała separować ich od korzeni, wyrywać ze środowiska. Pragnęła natomiast zapewnić im takie warunki życia i rozwoju, by mogły odebrać edukacje, by nie zagrażały im bieda i głód. Jedną z adoptowanych córek Wojciechowskiej jest Kabula - 22-letnia albinoska z Tanzanii z dużym bagażem doświadczeń. Dzięki pomocy Martyny może uczyć się w prywatnej szkole i marzy o tym, aby zostać prawnikiem i bronić praw osób chorych na albinizm.

Jak się okazuje, Kabula rozwija też kolejne pasje, a w ostatnim czasie bardzo polubiła śpiewanie. Martyna Wojciechowska postanowiła podzielić się jej talentem wokalnym na Instagramie.