Marzena Rogalska nie chce już być dłużej jedną z twarzy Telewizji Polskiej. Dziennikarka poinformowała o swojej decyzji we wtorek po południu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z wpisu gwiazdy porannego programu "Pytanie na śniadanie" wynika, że w ostatnim czasie ciężko jej było pogodzić swoje prywatne poglądy z linią programową TVP. W swoim wpisie wprost nawiązała do ubiegłotygodniowej akcji o nazwie "Media bez wyboru".

- Po 12-stu latach współpracy z TVP podjęłam decyzję o odejściu. Środa, 10 lutego 2021 roku był najtrudniejszym dniem w mojej karierze zawodowej - napisała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

SPRAWDŹ: Oto wszyscy prowadzący "Pytanie na śniadanie" w 18-letniej historii programu [GALERIA]

Marzena Rogalska odchodzi z TVP

Nie da się ukryć, że dzisiejszy komunikat o odejściu Rogalskiej z TVP to spore zaskoczenie. Prezenterka telewizyjnej Dwójki pojawiła się bowiem w opublikowanym zaledwie dzień wcześniej spocie promującym nowy kanał w ofercie publicznego nadawcy, czyli TVP Kobieta.

Programy i zwiastuny z moim udziałem, które jeszcze zobaczycie na antenie, zostały nagrane wcześniej - wyjaśniła.

Marzena Rogalska zdradziła we wpisie, jak wyglądają jej najbliższe plany zawodowe.

Chcę być z Wami w kontakcie, zaglądajcie tutaj, w każdy piątek od 14-stej do 18-stej będziemy się słyszeć w Radiu Złote Przeboje. Możemy się też zobaczyć w Teatrze Capitol, w spektaklu "Czy ty to ty". Zapraszam Was również do podróży w czasie podczas lektury mojej najnowszej powieści "Czas tajemnic" - poinformowała.

- P.S. Jak widać, tytuł mojego ostatniego programu "Zacznij od nowa" okazał się proroczy. Bo pamiętajcie, że zawsze można zacząć od nowa - dodała.

Pełne wsparcia komentarze pod postem Rogalskiej zamieścili m.in. Julia Kamińska, Katarzyna Zielińska, Daniel Kuczaj, Michał Piróg, Paulina Krupińska, Katarzyna Grochola i Elżbieta Romanowska.

Medialna kariera Marzeny Rogalskiej

Marzena Rogalska jest związana z branżą medialną już od ponad 25 lat. Niemal od samego początku karierę w telewizji łączyła z pracą radiowca. W latach 1997-2005 związana była z RMF FM, następnie przeszła do Radia Kolor. W późniejszych latach można ją było usłyszeć także na antenie Antyradia. W 2008 roku nawiązała współpracę z Radiem Złote Przeboje, gdzie obecnie prowadzi audycję "Piątek jak marzenie".

Na antenie TVP prowadziła i współtworzyła głównie programy o tematyce rozrywkowej i lifestylowej, takie jak "Dzieciaki górą!", Kocham cię, Polsko!", "Gotowi do gotowania. Start!", a od 2021 roku "Zacznij od nowa". W śniadaniówce "Pytanie na śniadanie" występowała od września 2009 roku.

ZOBACZ TEŻ: Znamy skład jury 3. edycji "Dance Dance Dance". Sprawdź, kto zastąpi Muchę i Kupisza