MasterChef: półfinał! Rywalizacja o wejście do ścisłego finału odbyła się w niepowtarzalnej scenerii Gardens by the Bay w Singapurze. Tematem przewodnim tego odcinka były bowiem tradycyjne singapurskie kraby. Najlepsza czwórka 7. sezonu programu nauczyła się je przyrządzać w kuchni New Ubin Seafood, wyróżnionej prestiżową gwiazdką Michelina. Następnie zaprezentowała jurorom dwa autorskie dania z krabem w roli głównej. Ocenił je także specjalista w tej dziedzinie – chef Pang Seng Meng wraz z rodziną. W ostatniej przedfinałowej konkurencji uczestnicy zmierzyli się z przepisami słynnego kucharza Jasona Tana. Wraz z Magdą Gessler i Michelem Moranem podjął on decyzję o dalszych losach kucharzy amatorów.

Kto poradził sobie najlepiej i jest o krok od wygranej, a kto musiał opuścić program tuż przed finałem? Przypomnijmy, że walkę o marzenia stoczyli: Martyna Chomacka, Ola Nguyen, Mateusz Krojenka i Laurentiu "Lorek" Zediu. Tylko troje z nich przeszło do ostatniego etapu.

MasterChef 7: kto w finale?

W półfinale 7. sezonu "MasterChef" z programem pożegnał się niestety Mateusz Krojenka. Tym samym skład wielkiego finału to: Martyna Chomacka, Ola Nguyen i Laurentiu "Lorek" Zediu.

MasterChef: o czym jest program?

Kucharze-amatorzy walczą o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Zanim jednak jeden z nich stanie na wymarzonym podium, musi pokonać setki konkurentów z całego kraju, dostać się do finałowej czternastki wybrańców i stanąć z nimi w szranki, mierząc się z szeregiem kulinarnych wyzwań, wyniki których oceniają jurorzy: Magda Gessler, Michel Moran i Anna Starmach.

ZDJĘCIA z półfinału MasterChefa obejrzysz w naszej GALERII >>

MasterChef półfinał - ZWIASTUN:

SPRAWDŹ TEŻ: ANNA STARMACH na pierwszym spacerze z córką. Jagna dostała wózek za 15 tys. zł