Za nami finał 9. edycji "MasterChefa". O nagrodę główną - 100 tysięcy złotych, kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej oraz tytuł najlepszego polskiego kucharza walczyli: Aleksandra Juszkiewicz, Sylwia Garska-Chmarycz i Rafał Fidyt. W finale zawodnicy musieli wykonać szereg zadań, które podlegały ocenie przez jury. Kto zdaniem Magdy Gessler, Anny Starmach i Michela Morana najlepiej poradził sobie ze znajomością tradycyjnych przepisów oraz pracą pod presją czasu? Sprawdź PONIŻEJ.

SPRAWDŹ: Tatar ze śledzia według Magdy Gessler. PRZEPIS na Wigilię

MasterChef 9 - kto wygrał?

Finał tegorocznej edycji "MasterChefa" odbył się na Zamku w Rynie na Mazurach. W pierwszej części kucharze zostali poproszeni przez jurorów o zaprezentowania potraw z użyciem grzybów, kotlecików jagnięcych, a na koniec o pyszne crepes suzette. W każdym etapie do zdobycia było 3, 2 lub 1 punkt. Po tej części gotowania z programem musiał pożegnać się Rafał. W decydującej konkurencji, trzydaniowym menu degustacyjnym, zmierzyły się ze sobą Ola oraz Sylwia. Ostatecznie zwyciężczynią dziewiątego sezonu programu "MasterChef" została Aleksandra Juszkiewicz.

Kim jest prywatnie Aleksandra Juszkiewicz? 

Ola ma 27 lat i pochodzi z Giżycka. Na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną, pracuje w Mazurskim Centrum Edukacji Ekologicznej przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. W wolnych chwilach uwielbia podróżować, szyć na maszynie oraz czytać książki historyczne. Co ciekawe, Aleksandra tworzy także własne kosmetyki z naturalnych składników.

Oli serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

ZOBACZ TAKŻE: Anna Starmach jest w ciąży. Jurorka "MasterChefa" spodziewa się drugiego dziecka