Kim jest Mata? Takie pytanie zadaje sobie wielu internautów, którzy w ostatnich dniach natrafili w sieci na teledysk do utworu "Patointeligencja". Hip-hopowy kawałek cieszy się gigantyczną popularnością w sieci - w ciągu zaledwie 5 dni od premiery wideoklip przekroczył już 4 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Stało się tak głównie za sprawą kontrowersyjnej tematyki utworu. Mata rapuje tam m.in. o pladze narkomanii wśród uczniów prestiżowego stołecznego liceum, czyli dzieci bogatych i wykształconych ludzi z warszawskich elit. Na temat teledysku wypowiedział się nawet wicedyrektor Liceum im. Stefana Batorego, przed którego budynkiem nakręcono część scen głośnego klipu.

Sam jestem „batorakiem” i jestem oburzony. Gdybym oglądał klip od drugiej minuty, wszystko byłoby w porządku. Tekst jest krytyczny, owszem, ale to wyraz artystyczny. Natomiast zestawienie tego tekstu z wizerunkiem szkoły jest oburzające - powiedział Krzysztof Ściechowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Z kolei pozytywne słowa na temat najnowszej twórczości Maty skierował do swoich obserwatorów na Twitterze znany prawnik wykładający na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Matczak, czyli prywatnie ojciec młodego rapera.

Słuchajcie swoich Dzieci! Mają Wam wiele mądrych rzeczy do powiedzenia... - napisał w niedzielę profesor Matczak przy zdjęciu ze swoim synem.

Kim jest raper Mata?

Mata to nowa twarz na polskiej scenie hip-hopowej. Warszawski raper podpisał kontrakt z wytwórnią SBM Label, założonej przez gwiazdy polskiego rapu, Solara i Białasa. Singiel "Patointeligencja" to zapowiedź debiutanckiego albumu Maty. Premiera krążka o nazwie "100 Dni Do Matury" zaplanowana jest na 17 stycznia 2020 roku. Na płycie znajdzie się też m.in. utwór "Mata Montana".

Teledysk do utworu "Patointeligencja" możecie obejrzeć w całości poniżej. Z kolei zdjęcia rapera Maty znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Tymek - kim jest raper, który przegonił Taco Hemingwaya?