„Alibi od zaraz” to sztuka Jeana Poireta - francuskiego dramatopisarza, scenarzysty, reżysera i aktora w jednym. Stała się ona podstawą scenariusza przeboju kinowego lat 80., zatytułowanego „Wesołych Świąt”, ze światowej sławy gwiazdami w rolach głównych – Jean-Paulem Belmondo oraz Sophie Marceau. Teraz w Polsce spektakl może również poszczycić się wyśmienitą obsadą. W sztuce zagrali bowiem ojciec z synem: Mateusz i Stanisław Banasiukowie. Nie będą oni jednak jedynymi gwiazdami tego spektaklu? Kto wcieli się w pozostałe role?

ZOBACZ: MAGDALENA BOCZARSKA I MATEUSZ BANASIUKpo trzech latach związku biorą ślub? Boczarska jest w ciąży!

W sztuce oprócz Mateusza i Stanisława Banasiuków zobaczymy także także take gwiazdy jak Anna Korcz, Katarzyna Skrzynecka, Sławomira Łozińska, Ola Szwed, Małgorzata Potocka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz Marcin Troński. Reżyserem pełnej zabawnych dialogów, komicznych sytuacji i zaskakujących zdarzeń sztuki jest zaś Marcin Sławiński.

Komu i dlaczego potrzebne jest tytułowe alibi? Podczas nieobecności żony, Michel zaprasza do domu piękną młodą dziewczynę. I gdy powoli wciela w życie swoje marzenia o romansie, w drzwiach staje małżonka Sophie. Zdezorientowany i przerażony wizją rozwodu z dobrze sytuowaną żoną, potrzebuje porządnej wymówki. A przyłapany na zdradzie mąż potrafi wznieść się na wyżyny kreatywności... Na poczekaniu wymyśla niedorzeczne alibi. Kochankę przedstawia żonie jako swoją córkę i wciąga ją do wspólnego odgrywania absolutnie nieprzemyślanej przez niego farsy.

Scenariusza komicznej intrygi nie zna nikt! Nawet jej autor. I gdy Michel brnie coraz dalej w swoich kłamstwach, urządzony przez niego domowy teatr, zaczyna żyć własnym życiem. Rozrasta się do niesamowitych rozmiarów i uczestniczą w nim już nie tylko żona oraz jego kochanka, ale także kolejni bohaterowie – partnerzy biznesowi Michela, ich syn oraz matka pseudocórki. A rozwój wypadków zaskakuje samego inicjatora całego zamieszania!

Brzmi ciekawie? Nas ta fabuła zaintrygowała od razu. Chcecie zobaczyć, jak w poszczególnych rolach odnaleźli się m.in. Anna Korcz, Katarzyna Skrzynecka, Ola Szwed i Małgorzata Potocka? Koniecznie zajrzyjcie do Teatru Capitol! Najbliższe sztuki zobaczycie tam już 8., 14. i 27. września. Premiery spektakli odbędą się zaś 1.,2., 3. oraz 7. października. Nas na pewno na nich nie zabraknie!