Nie żyje Mateusz Jacak. 14-letni piłkarz Znicza Pruszków zmarł w czwartek wieczorem po tygodniowej walce o życie w szpitalu. O śmierci nastolatka poinformowała jego matka w poruszającym wpisie na Facebooku. - Sam wybrał ten moment. Nikt za Niego nie decydował. Odszedł otoczony bliskimi - napisała mama Mateusza. Przypomnijmy, że w pomoc młodemu sportowcowi włączali się nie tylko internauci, ale także m.in. byli zawodnicy Znicza Pruszków - Robert Lewandowski i Radosław Majewski. W zbiórkę pieniędzy organizowaną przez fundację #DrużynaBłażeja zaangażowana była m.in. aktorka Katarzyna Zielińska.

Mateusz Jacak - przyczyna śmierci 14-letniego piłkarza

Dramat Mateusza Jacaka zaczął się we wtorek, 4 września. Młody piłkarz jak zwykle wyszedł rano z domu i miał udać się do szkoły. Nie dotarł jednak na lekcje, bo kilkanaście minut później jego matka znalazła go przed ich domem. Chłopiec był nieprzytomny. Rodzice Mateusza byli oburzeni postawą wezwanych służb medycznych. Na początku uznano bowiem, że stan ich syna spowodowany jest zażyciem dopalaczy. Zawodnika Znicza Pruszków przewieziono następnie do Centrum Zdrowia Dziecka. Dopiero tam stwierdzono u niego udar mózgu. Po sześciu dniach specjaliści z warszawskiej placówki postanowili odłączyć Mateusza od aparatury podtrzymującej życie. Lekarze w końcu wstrzymali się jednak od tej decyzji i pozostawili go pod działaniem respiratora. Mateusz Jacak zmarł w czwartek o godz. 20:35.

Trenerzy wspominają, że Mateusz miał ponadprzeciętne warunki fizyczne i niespożyte pokłady energii. Z czasem poza piłką nożną zaczął więc dodatkowo uprawiać lekkoatletykę.

On kocha sport. Trzy treningi mu nie wystarczały, więc zapisał się jeszcze na sekcję lekkoatletyczną. On miał siły na dwa mecze. Zdarzało się, że po meczu wsiadał w samochód i jechał jeszcze na zawody lekkoatletyczne - mówił jego trener z drużyny OKS Start Otwock, gdzie Mateusz zaczynał swoją przygodę z piłką nożną.

Rodzinie i bliskim Mateusza Jacka składamy serdeczne wyrazy współczucia. Zdjęcia zmarłego nastoletniego piłkarza znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: GIENEK LOSKA jest w śpiączce. Trwa zbiórka pieniędzy