Wszystko wskazuje an to, że w 2017 czeka nas co najmniej równie pasjonujący wyścig artystów o prawo do reprezentowania Polski na konkursie Eurowizji jak na początku roku minionego. Wiadomo już oficjalnie, że swoją piosenkę do tegorocznego konkursu zgłosił Mateusz Maga, który we wtorek wrzucił do sieci swój premierowy utwór „First Kiss”. W jego ślady poszli także inni artyści. Kto na pewno w tym roku będzie ubiegał się o głosy widzów i jury, które zadecyduje o wyborze polskiego reprezentanta na Eurowizję?

ZOBACZ: MATEUSZ MAGA nagrał swoją pierwszą piosenkę! Posłuchaj "First Kiss"

Choć wielu widziałoby na finale Eurowizji w Kijowie Dodę albo Ewę Farnę, to jednak póki co żadna z tych wokalistek nie myśli o wystawieniu swojej kompozycji w polskich preselekcjach. Na zwycięstwo w Kijowie mają jednak nadzieję inni artyści. 

Do grona muzyków, którzy już zgłosili swoje utwory, dołączył Arkadiusz Matuszak z zespołu AreQue. Dziennik Eurowizyjny podał jednak także dwa kolejne nazwiska zainteresowanych udziałem w show.

Do konkursu zgłosił się już Madox, którego widzowie pamiętaj am.in. z udziału w show TVN „Mam Talent. Wokalista próbował swoich sił na krajowym etapie konkursu już także rok temu.

Udziałem w konkursie mają nie być zainteresowani tacy muzycy jak Varius Manx z Kasią Stankiewicz czy Dawid Kwiatkowski. Być może swoje utwory zgłoszą za to Ada Szulc, Kuba Jasiecki, Kasia Popowska czy Leszek Stanek. Wcześniej chęć udziału wyraziły już wokalistki Anna Cyzon i Gosia Andrzejewicz. Nad swoim utworem pracuje też młody wokalista Wojtek Bałwako. Jak widać, w zestawieniu tym brakuje jednak dużych, mocnych i szeroko rozpoznawalnych nazwisk…

POLECAMY: EWA FARNA pokazała nowy teledysk "Wszystko albo nic"

Artyści mają czas na zgłaszanie swoich utworów do 20 stycznia. 7 dni później Telewizja Polska ogłosi, kto wystartuje w preselekcjach do konkursu Eurowizji 2017. Te TVP ma zamiar pokazać w lutym.

Jak sądzicie, kogo tym razem zobaczymy na scenie przy Woronicza i kto dostanie w tym roku szansę powtórzenia zeszłorocznego sukcesu Michała Szpaka…?

Macie już swoje typy?