Mateusz Maga to jeden z wielu uczestników Top Model Polska, którzy dzięki udziałowi w programie, próbują swoich sił na zagranicznych rynkach. Co prawda, wiele osób pokładało w niego nadzieję, ale Mateusz nie najlepiej radził sobie w programie. Dziś ma na koncie podbój Nowego Jorku, ale to nie dlatego ląduje na łamach naszego portalu. Mateusz Maga nagrał singiel!

Był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Top Model. Jego androgeniczna uroda zachwyciła jurorów. Niestety uczestnicy nie byli jego fanami. Jak się później okazało entuzjazm jurorów, którzy wróżyli mu zawrotną karierę w świecie mody szybko ustał, gdy okazało się, że Mateusz Maga ma ogromne problemy z samoakceptacją. Marcin Tyszka wielokrotnie podkreślał, że jego sesje zdjęciowe wyglądają całkiem podobnie.

Maga nie wygrał programu, ale jego losy w show śledziły duże agencje modowe, które postanowiły wykorzystać potencjał modela. Po programie Mateusz Maga popracował nad swoją sylwetką i jak przyznał w jednym z wywiadów, dostał wiele ofert, w tym możliwość podpisania kontraktu z prestiżową agencją.

ZOBACZ: MATEUSZ MAGA pokazuje na Instagramie coraz więcej ciała. Treningi przyniosły efekt? [ZDJĘCIA]

Model poradził sobie z prześladowcami i intensywnie pracował nad rozwijaniem swojego port folio. Opłacało się, bo jakiś czas temu mieliśmy okazję oglądać na wybiegach na Fashion Week New York. Mateusz Maga dostrzeżony przez amerykańskiego Vouge’a brał udział aż w siedmiu pokazach w trakcie Tygodnia Mody.

ZOBACZ: MATEUSZ MAGA Uczestnik "Top Model" podbija Nowy Jork!

Jak się okazuje Mateusz Maga postanowił chwilowo zrezygnować z modelingu na rzecz … muzyki! Na profilach społecznościowych modela pojawiły się już zdjęcia ze studia nagrań.

- Nagrywamy! Mój pierwszy singiel ze świetną ekipą i oczywiście połączenie z Los Agneles ze wspaniałą Iloną Europą. – podpisał jedno ze zdjęć.

Jak sprawdzi się w tej roli? Dowiemy się już niedługo. To jednak nie jedyny uczestnik Top Model, który zamiast zająć się modelingiem wybrał inny zawód. Choćby Radek Pestka, chłopak o wielkim potencjale, od czasu do czasu podejmuje wyzwania modowe. Sam zainteresowany zajął się jednak przede wszystkim byciem blogerem modowym. Podobna sytuacja ma się jeśli chodzi o Paulinę Papierską, zwyciężczynię pierwszej edycji Top Model, u której modeling jest raczej hobby niż pracą na pełen etat.

PRZECZYTAJ: TOP MODEL POLSKA Co dziś robią zwycięzcy Top Model?

 Czy zwycięzca 6. Edycji Top Model Polska pozostanie w świecie modelingu?