Matt Dusk z Polską związany jest nie tylko muzycznie. Od lat związany jest z Julitą Borko, z która ma 4-letnią córeczkę. Muzyk w wywiadzie dla Gala.pl opowiedział o swojej miłości do kraju nad Wisłą, współpracy z Margaret i Edytą Górniak oraz o utworze, który jest hołdem dla Zbigniewa Wodeckiego. Wybitnego Polaka Matt poznał przy okazji Róż Gali, gdzie występował wraz z Margaret.

Matt Dusk o Zbigniewie Wodeckim

6 maja, w dzień 70. urodzin Zbigniewa Wodeckiego, Matt Dusk wypuścił cover przeboju Franka Sinatry - "My Way", w którym usłyszeć możemy także Zbigniewa Wodeckiego. W wywiadzie dla Gala.pl Dusk opowiedział jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z Wodeckim:

Poznałem Zbigniewa w 2016 roku. Występowałem wtedy podczas gali wręczenia nagród z Margaret. Za kulisami, gdy przygotowywano scenę, zobaczyłem tego gościa z trąbką. Wysoki, przystojny, pięknie grał. Ale gdy zaczął śpiewać usłyszałem jego niezwykle dojrzały głos, zapytałem wtedy Margaret: "kim jest ten facet?", a ona odparła, że to Zbigniew Wodecki. Później spotykałem go jeszcze kilkukrotnie na przestrzeni lat - mówi Dusk.

Dawniej, kiedy Zbigniew nagrywał muzykę, brała w tym udział orkiestra, nie było czegoś takiego jak skomplikowany proces produkcyjny czy autotune- zaznacza muzyk. Siła muzyki tkwiła w ludziach, którzy ją robili. Jego muzyka była zbudowana na bazie melodii i choć nie mówię po polsku, rozumiem trochę jego utworów. Muzyka jest ponadnarodowa i nie przejmuje się barierami językowymi.

Matt Dusk o miłości do Polski

Dla Matta Polska jest drugim domem. Wokalista twierdzi, że ojczyzna jego żony jest bliższa Kanadzie, niż wielu osobom się wydaje:

Widzisz, w Kanadzie, z której pochodzę, jest podobnie jak w Polsce: W Kanadzie żyjemy tuż obok ogromnego kraju zwanego USA. W Polsce też jesteście otoczeni Rosją, Francją, Niemcami. I my i Wy nie otrzymujemy wystarczająco dużo uwagi na skalę światową. Zawsze musimy starać się bardziej, by być zauważonymi. Kocham to, że za każdym razem kiedy przyjeżdżam do polski, publika pokazuje nam, jak bardzo się cieszy, bawi naszym występem. Świetnie reaguje na muzykę - tłumaczy.

W rozmowie dla Gala.pl muzyk opowiada także o duecie z Edytą Górniak i muzyce, jakiej słuchał, gdy był nastolatkiem. Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu!