W programie "Sprawdzam"Krzysztofa Skórzyńskiego jednym z gości była Anna Dymna, którą zaproszono do rozmowy o aktualnej sytuacji matek chorych dzieci w Polsce. Aktorka na początku rozmowy zdradziła, że w życiu prywatnym zmaga się z trudnymi chwilami.

Mąż Anny Dymnej walczy z COVID-19

Trzeci mąż 69-letniej aktorki, Krzysztof Orzechowski, już jakiś czas temu podupadł na zdrowiu. Był dyrektor teatru im. Juliusza Słowackiego po przejściu na emeryturę zaczął nieco gorzej się czuć.

Nie mogę zarazić męża, bo cały czas jest na sterydach, ma mniejszą odporność, przez co jest w grupie wysokiego ryzyka zarażenia się COVID-19. Nie jest łatwo, ale nie przestaję mieć nadziei, że w końcu to wszystko minie - mówiła kilka tygodni temu tygodnikowi "Na żywo" Anna Dymna.

Podczas łączenia z dziennikarzem TVN-u aktorka wyznała, że niestety jej mąż jest zarażony wirusem:

Lekarze walczą o jego zdrowie i życie, od 12 dni jest w szpitalu - wyznała Dymna. Ja się wymazałam i jestem negatywna, ale mój mąż walczy z chorobą.

Anna Dymna, która od lat prowadzi fundację "Mimo wszystko", odniosła się też do panujących w Polsce aktualnie nastrojów:

Nie będę mówić o tym, jak się w Polsce prowadzi fundację. (...) Nie mam siły do walki z kimś, mam tylko siłę do walki o coś. Ja nie mam na to siły, nie odpowiadam na hejt, muszę mieć siłę na coś innego - podkreśliła.

Zaznaczyła wyraźnie, że jest za wolnym wyborem kobiety, której żaden polityk nie powinien, zdaniem aktorki, odbierać prawa do podejmowania tak intymnych decyzji jak kwestia rodzenia dziecka.