Piotr N. usłyszał aż łącznie 5 zarzutów. Były pracownik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest oskarżony m.in. o działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie, której był rektorem, zarzucono mu także naruszenie praw pracowniczych pracowników wspomnianej szkoły "poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem" oraz "wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej kwoty 2 milionów 600 tysięcy złotych poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy". Piotrowi N., który nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów, grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności. 

Mąż Magdaleny Ogórek został zatrzymany. "Sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby"

Po sensacyjnych doniesieniach medialnych o zatrzymaniu Piotra N. głos w tej sprawie postanowiła zabrać żona oskarżonego, Magdalena Ogórek. Dziennikarka i publicystka Telewizji Polskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała oświadczenie, w którym napisała:

W związku z pojawieniem się informacji o postawieniu zarzutów Piotrowi M. "a prywatnie mężowi Magdaleny Ogórek" oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby. W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszania tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne.