Mecz Polska - Japonia był już ostatnim spotkaniem z udziałem naszej reprezentacji na Mundialu 2018. Wynik meczu z Japonią na stadionie Wołgograd Arena nie miał żadnego wpływu na ostateczny rezultat kadry narodowej na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji - Polska niestety nie miała szans na wyjście z grupy H po przegranych meczach z Senegalem i Kolumbią. Mecz Polski z Japonią był jedynie okazją dla drużyny Adama Nawałki na częściowe zatarcie złego wrażenia po dwóch fatalnych meczach na Mundialu 2018. Udało się?

Mecz Polska - Japonia: skład

Adam Nawałka ogłosił skład reprezentacji Polski na mecz z Japonią w dniu spotkania, czyli w czwartek, 28 czerwca. Trzeci mecz Polski na Mundialu 2018 w Rosji to szansa dla rezerwowych. Selekcjoner polskiej kadry wysłał na ławkę m.in. Wojciecha Szczęsnego - zamiast niego strzały Japończyków bronił Łukasz Fabiański. Skład podstawowej "jedenastki" Polski na mecz z Japonią przedstawiał się następująco: Fabiański, Bereszyński, Glik, Bednarek, Jędrzejczyk, Kurzawa, Góralski, Krychowiak, Grosicki, Zieliński, Lewandowski.

Mecz Polska - Japonia: wynik

Ostatni mecz Polski na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej mężczyzn w Rosji 2018 rozpoczął się o godz. 16:00 polskiego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszy i jedyny gol padł w 59. minucie spotkania - bramkę dla Polski strzelił Jan Bednarek po asyście Rafała Kurzawy. Do 90. minuty meczu jest 1:0 dla Polski! W doliczonym czasie gry nie padły już żadne bramki. Ostateczny wynik meczu Polska - Japonia to więc 1:0.

Mecz Polska - Japonia: statystyki

W swoim ostatnim meczu na Mundialu 2018 Polska oddała 11 strzałów, w tym 2 na bramkę. Z kolei Japonia 10, w tym 3 na bramkę. Posiadanie piłki: 45% Polska i 55% Japonia. Japończycy faulowali 11 razy, a Polacy 8 razy. Japonia miała 5 rzutów rożnych, a Polska 7.

Zdjęcia Jana Bednarka po strzeleniu gola oraz fotografie innych piłkarzy i barwnych kibiców Polski i Japonii w Wołgogradzie znajdziecie w GALERII >>

ZOBACZ: MECZ POLSKA - JAPONIA: memy i śmieszne filmy. Tak internet śmieje się z piłkarzy!