Nawet najlepsza pielęgnacja i zastosowanie specjalistycznych kosmetyków nie są w stanie w pełni przeciwdziałać upływowi czasu. Z biegiem lat nasza skóra coraz słabiej produkuje nowy kolagen, a my obserwujemy stopniową zmianę owalu twarzy, która zazwyczaj zaczyna się w obrębie podbródka oraz dołu policzków. Powstają tam charakterystyczne "chomiczki", do których mogą dołączyć "zmarszczki marionetki" oraz zmiany w okolicach oczu, spośród których najbardziej dokuczliwe są opadające powieki górne nadające naszej twarzy smutny i zmęczony wygląd. Te zmiany mogą dodać nam więcej lat niż pokazuje w rzeczywistości nasza metryka. Co zatem robić gdy mało inwazyjne metody nie przynoszą już pożądanych rezultatów? 

Wygrać z grawitacją

Chirurgia plastyczna wymaga okresu rekonwalescencji. Dlatego od lat medycyna estetyczna rozwija alternatywę w postaci zabiegów z wykorzystaniem nici liftingująco-modelujących, które aktualnie z powodzeniem mogą konkurować z zabiegami wykonywanymi skalpelem. Doskonałym przykładem jest nowość na polskim rynku czyli nici Medisign Special V-COG PLLA. Jak mówi Dr Magdalena Eberhardt z warszawskiej kliniki Femmed oraz kliniki dr Szczyt Charytonowicz "Technika wprowadzania nici Medisign pod skórę opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii jej napięcia. Dzięki temu powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Potwierdza to również Instytut Jeziorska Med Olga Jeziorska.


dr Magdalena Potembska Eberhardt

Poza sposobem wprowadzania ważny jest sam mechanizm działania nici w skórze. Kształt i struktura Special V-COG PLLA tworzy w tkankach podtrzymujący je szkielet, przywracając im pożądane pierwotne położenie. Jednocześnie ich skład stymuluje skórę do produkcji naturalnego kolagenu aktywizując naturalne procesy rewitalizacji skóry. W efekcie pacjent uzyskuje zarówno widoczny po zabiegu lifting oraz narastające w czasie ujędrnienie i odmłodzenie cery oraz redukcję zmarszczek.

Dobrymi nićmi szyte!

W przypadku nici liftingujących istotny jest zarówno sposób ich aplikacji jak i materiał, z którego je wykonano. W przypadku nici PLLA jest to kwas polimlekowy, który jest składnikiem występującym w sposób naturalny w ludzkim ciele. Dzięki temu organizm nie traktuje ich jako ciała obcego, a więc nie występuje ryzyko odrzucenia. PLLA to w pełni biodegradowalny materiał, który doskonale rozpuszcza się w skórze właściwej. Proces ten trwa około pół roku. Efekty zastosowania utrzymują się do 2 lat.

Modelowanie nićmi krok po kroku. Jak wygląda zabieg?

Czego powinniśmy się spodziewać jeśli zdecydujemy się na zabieg z wykorzystaniem Medisign Special V-COG PLLA? Na to pytanie odpowiada Dr Eberhardt

na początku lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe oraz zaznacza na jego twarzy linie w jakich nici będą przebiegać. Następnie za pomocą specjalnej kaniuli wprowadza je pod skórę, by w kolejnym kroku przystąpić do modelowania twarzy. Potężny udźwig tkanki wynoszący aż 3,2 kg, który wyróżnia na rynku nici Special V-COG PLLA daje lekarzowi niespotykane dotąd możliwości poprawy owalu twarzy pacjenta. Efekt zabiegu można zobaczyć od razu po jego wykonaniu. Pogłębi się on po kilku tygodniach, kiedy nić zacznie się rozpuszczać powodując intensywną biostymulację i biorewitalizację.

Komu można polecić zabieg? Osobom, które uskarżają się na utratę owalu twarzy oraz jędrności i napięcia skóry. Nici pomogą także w modelowaniu wybranych partii twarzy np: w wyrównaniu asymetrii łuków brwiowych, likwidacji "chomiczków" czy jako alternatywa dla blefaroplastyki poprzez podniesienie opadających powiek górnych.Więcej informacji na :
https://medisign.pl
http://femmed.pl