23-letnia gwiazda, która sukces zawdzięcza tyleż własnej determinacji, co operacjom plastycznym i skandalom, jest obecnie jednym z najgorętszych nazwisk Hollywood. Ulubienica producentów filmowych została ostatnio uznana przez magazyn dla panów FHM „najseksowniejszą kobietą na świecie”.

Najwyraźniej jej urokowi uległ również Giorgio Armani, gdyż to właśnie gwiazda filmu „Transformers” będzie nową muzą marki. Victoria Beckham idzie w odstawkę... Po tym jak Davida Beckhama zastąpił w klubie AC Milan Cristiano Ronaldo, przyszła kolej na jego żonę. Była Posh Spice straciła funkcję twarzy marki Armani na rzecz gwiazdy, która jest od niej młodsza, bardziej kontrowersyjna i wytatuowana. „Podpisaliśmy kontrakt z Megan Fox, na mocy którego zostanie ona nową modelką kolekcji bielizny Emporio Armani oraz linii prêt-à-porter Armani Jeans," powiedział rzecznik domu mody Armani.

Zdjęcia do kampanii wykonają Mert Alas i Marcus Piggott. Nie jest znana wysokość honorarium, które sprawiło, że Megan Fox zgodziła się pozować w bieliźnie, jednak według agencji Associated Press, kontrakt opiewa na sumę około 2 milionów dolarów. Pełne usta, wydatne kości policzkowe, ciemne włosy – skojarzenia dotyczące wyglądu Megan z inną gwiazdą kina nie są całkiem przypadkowe... Angelina Jolie jest świadoma, że młodsza o 11-lat Megan jest do niej często porównywana. A ta ostatnia wcale nie ukrywa, że chętnie zdetronizuje Angie...

Podobieństwo fizyczne między nimi bywa uderzające. Kopiowanie przez Megan Fox jej stylu doprowadza Angelinę do furii, jednak młoda rywalka nic sobie nie robi z pogróżek. Rywalizacja między nimi przybiera oryginalne formy – jedną z nich są tatuaże. Na prawym ramieniu Fox znajduje się cytat z Króla Leara: „Wszyscy śmiejemy się z pozłacanych motyli”, na lewym ramieniu Jolie znajduje się tajska modlitwa. Generalnie Angelina preferuje aforyzmy i przysłowia z różnych kultur, zaś Megan stawia na ikony kultury pop – m.in. portret Marilyn Monroe.

Młodsza, tańsza (gaże Angie należą do najwyższych w Hollywood), ale mogąca przynieść równie wysokie zyski. Taką logiką kierują się hollywoodzcy decydenci zatrudniając Megan Fox. Nie pozostaje to bez wpływu na pozycję Angeliny - pojawiły się pogłoski, że w kolejnej części sagi o Larze Croft niemłodą już Jolie zastąpić ma nie kto inny jak... Megan Fox. Jest ona na najlepszej drodze, aby odebrać Angelinie miano najbardziej demonicznej gwiazdy kina. Chociaż Jolie w wywiadach wyznaje, że „w sercu jest nadal punkówą”, jej aktualny wizerunek kojarzy się raczej z gromadką dzieci i działalnością charytatywną.

Tymczasem bezdzietna Megan, której nie absorbują codzienne rodzinne kłopoty, zdaje się przejmować monopol na seksualną niepoprawność. Jej idolki? Gwiazda porno Jenna Jameson, i striptizerka imieniem Nikita, z którą podobno przeżyła ekscytującą przygodę w wieku 18 lat. Hollywood uwielbia takie pikantne historyjki. Diablo Cody, była stripitzerka, która zrobiła karierę w Hollywood po tym, jak dostała Oscara za scenariusz filmu Juno, a z myślą o Megan Fox napisała scenariusz do tegorocznej produkcji Jennifer's body, widzi aktorkę jako nową ikonę feminizmu: „Megan jest niezależna, nie zabiega o to, aby zostać ulubienicą całej Ameryki”.

Podobnie jak Angelina wybiera sławnych mężczyzn. Sławnych i ... dużo starszych. Co prawda jej aktualny chłopak Brian Austin Green, gwiazdor kultowego serialu Beverly Hills 90210 nie ma tego samego uroku, co Brad Pitt, ale różnica wieku jest spora: 13 lat. Gwiazda sama mówi o tym, dlaczego woli dojrzalszych mężczyzn: „dwudziestoletni chłopcy to strata czasu, nie mają mi nic do zaoferowania, nie mam o czym z nimi rozmawiać.” Udało jej się nawet zbliżyć do ojca Angeliny, Jona Voighta. Po wspólnej pracy nad filmem Transformers w 2007 roku wydawało się, że aktora Midnight Cowboy więcej łączy z Megan Fox, niż z jego własną córką. Och ta Megan – tak różna od wszystkich, a przy tym tak podobna do Angeliny...