Książę Harry i Meghan Markle wcale nie będą tak niezależni finansowo, jak mogło się wszystkim wydawać podczas ogłoszenia tzw. Megxitu. Okazuje się bowiem, że książę Karol nie ma zamiaru przestać wspierać finansowo swojego młodszego syna i jego małżonki. Jak donosi królewski korespondent magazynu "Harper's Bazaar", syn królowej Elżbiety II nadal będzie przekazywał spore pieniądze na rzecz Meghan i Harry'ego. O jakiej kwocie mowa? Sprawdź poniżej.

Książę Karol będzie wspierał finansowo Harry'ego i Meghan

Meghan i Harry nie będą co prawda korzystać z funduszy publicznych, ale nadal będą otrzymywać równowartość niemal 3 mln dolarów rocznie z prywatnego majątku księcia Walii. Dodajmy, że książę Karol aktualnie pokrywa aż 95% kosztów operacyjnych Sussexów.

Decyzja Karola o kontynuacji finansowego wsparcia syna i jego rodziny po ich odejściu z brytyjskiego dworu zbiega się w czasie z oficjalnym oświadczeniem królowej Elżbiety II.

Zobacz: Meghan i Harry stracą książęce tytuły i nie będą formalnie reprezentować rodziny królewskiej!

Dowiadujemy się z niego m.in., że książę Harry i Meghan Markle wkrótce utracą tytuły HRH (His/Her Royal Highness czyli "ich królewskich mości") i będą musieli wycofać się z obowiązków królewskich, takich jak udział w oficjalnych uroczystościach wojskowych.

- Chcę podziękować im za całą ich pracę w naszym kraju, w ramach Wspólnoty Narodów i poza nią i jestem wyjątkowo dumna z Meghan, której tak szybko udało się dołączyć do naszej rodziny. Jest nadzieją całej naszej rodziny, że dzisiejsze porozumienie pozwoli im zacząć budować spokojne i szczęśliwe życie - napisała królowa.

Poruszając kwestię finansów Harry'ego i Meghan, warto też wspomnieć o tym, że książę i księżna Sussex zobowiązali się do zwrotu prawie 2,5 mln funtów wydanych ze środków publicznych na renowację posiadłości Frogmore Cottage, w której zamieszkali po wyprowadzce z Pałacu Kensington, dzielonego z księciem Williamem i Kate Middleton. Dodajmy, że Frogmore Cottage pozostaje ich rezydencją podczas przebywania w Anglii.

Sprawdź też: Książę Harry zerwał kontakty z przyjaciółmi! Wszystko przez Meghan?