Meghan i Harry nie będą już używać swoich książęcych tytułów! Jak poinformował Pałac Buckingham, para nie będzie już również formalnie reprezentować rodziny królewskiej, ani otrzymywać środków publicznych na wykonywanie swoich obowiązków. - Po wielomiesięcznych rozmowach i ostatnich dyskusjach, cieszę się, że znaleźliśmy konstruktywną i pełną wsparcia drogę na przyszłość dla mojego wnuka i jego rodziny. Harry, Meghan i Archie zawsze będą w moim sercu (...) Chcę im podziękować za ich oddanie i jestem szczególnie dumna z tego, że Meghan tak szybko stała się członkiem rodziny - czytamy w oświadczeniu królowej Elżbiety II.

Meghan i Harry stracą książęce tytuły!

Z oświadczenia wydanego w imieniu Sussexów dowiadujemy się, że królowa Elżbieta II popiera ich działania patronackie: - Z błogosławieństwem królowej, będą nadal prowadzić swoje patronaty i stowarzyszenia. Chociaż Meghan i Harry nie będą już formalnie reprezentować królowej i całej rodziny królewskiej, dali jasno do zrozumienia, że ich działania będą podtrzymywały wartości Jej Wysokości. Nie będą używać tytułów, bo nie są już członkami monarchii. 

Książę i księżna Sussex powiedzieli również, że zamierzają spłacić 2,4 miliona za remont Frogmore Cottage, która pozostanie ich rodzinnym domem w Wielkiej Brytanii. Nowe ustalenia w sprawie Harry'ego i Meghan wejdą w życie wiosną tego roku.

ZOBACZ TEŻ: MEGHAN I HARRY: co będą teraz robić? Wszystko, co wiemy o ich "nowym" życiu