Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia roli "starszych członków" brytyjskiej rodziny królewskiej. Tym samym planują rozpocząć nowe życie dzielone między Wielką Brytanię a Kanadę, wolne od książęcych obowiązków. W związku z odejściem, para straci nie tylko powinności i przywileje, ale również finansowanie ze środków publicznych, co wiążę się z koniecznością podjęcia przez nich dodatkowych zajęć. Najprostszym źródłem zarobku dla Meghan i Harry'ego będą oczywiście kontrakty reklamowe, publiczne wystąpienia oraz wynagrodzenia z tytułu wydanych książek. Jak donosi TMZ, para może liczyć na na o wiele wyższe stawki niż pozostali celebryci.

Ile będą zarabiać Meghan i Harry?

Według agencji GDA Speakers, której klientami są m.in. Nicole Kidman i Diane Keaton, Harry i Meghan mogą liczyć na 500 tysięcy dolarów na osobę za jedno publiczne wystąpienie. To oznacza, że za wykład dla podopiecznych różnego rodzaju organizacji charytatywnych lub non-profit, otrzymają prawdopodobnie o 200 lub 300 tysięcy dolarów więcej niż większość gwiazd. Jeśli z kolei para książęca zdecydowałaby się na wydanie książki, w której na przykład opisałaby kulisy Megxitu, wynagrodzenie za publikację oscylowałoby w granicach 8-10 mln dolarów. 

Chociaż liczby robią wrażenie, Meghan i Harry prawdopodobnie część zarobionych pieniędzy zdecydowaliby się przekazać na cele charytatywne. Jak donoszą media, na takie rozwiązanie zdecydowała się księżna Sussex przy okazji kontraktu z Disneyem. Honorarium za udzielenie swojego głosu planuje przeznaczyć na organizację pomagającą chronić zwierzęta przed kłusownikami.

ZOBACZ TEŻ: THOMAS MARKLE o Meghan: "Córka zobaczy mnie dopiero w grobie"