Meghan Markle jest gwiazdą nowej "Gali". Księżna Sussex jest obecnie chyba najpopularniejszą osobą na świecie. Kiedyś była nią jej teściowa - księżna Diana. Wszyscy pamiętamy, jak skończyło się niezdrowe zainteresowanie mediów jej osobą - Diana zginęła w tunelu w Paryżu, uciekając limuzyną przez goniącymi ją paparazzi. Obecnie, w dobie Internetu i social mediów, zdjęć jest jeszcze więcej. W zasadzie każdy może pstryknąć fotkę Markle i ją upublicznić. Podobno księżna coraz gorzej radzi sobie ze swoją niespodziewaną sławą. A tej, jak można się domyślać, zazdrości jej wiele osób. Czy to właśnie one roznoszą plotki, według których Meghan jest trudna, kampryśna i wymagająca, a swoich współpracowników traktuje bez szacunku? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nowej "Gali", która pojawi się w sprzedaży już w poniedziałek, 7 stycznia. Tymczasem już teraz przeczytacie FRAGMENTY ekskluzywnego materiału o księżnej Sussex PONIŻEJ.

Meghan Markle - jaka jest naprawdę?

O księżnej Sussex w "Gali" pisze Katarzyna Dolińska. Wyjaśnia m.in., dlaczego Meghan Markle nie ma lekko w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Otóż nie dość, że księżna ma zupełnie inny, bardziej żywiołowy temperament, to jeszcze pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ponad wszystko liczy się wolność. Dlatego Markle tak trudno jest podporządkować się protokołowi i nieco sztywnym dworskim obyczajom.

Od świtu rozpiera ją energia. Wstaje o piątej rano, ćwiczy jogę, a potem zasypuje współpracowników mailami. Dziennie dostają sześć, siedem dużych zadań do wykonania. Księżna oczekuje pełnej gotowości i natychmiastowych działań, a jeśli coś idzie nie po jej myśli, potrafi bezlitośnie zbesztać. Takie wieści dochodzą z pałacu Kensington - czytamy w nowej "Gali".

Dolińska opisuje także kulisy ostatnich rozstań z wieloletnimi pracownikami, jakie miały miejsce pod koniec roku w pałacu Kensington. Odszedł m.in. Lane Fox, wieloletni doradca księcia Harry'ego, męża Markle. Potem Katrina McKeever, która zajmowała się kontaktem z mediami i wyciszaniem mniejszych oraz większych skandali z udziałem rodziny królewskiej. Następnie Meghan rozstała się ze swoją asystentką Melissą Touabti.

Podobno to właśnie z powodu nieakceptowalnego zachowania Meghan Markle z pracy u samej królowej Elżbiety II zrezygnowała Samantha Cohen. Była związana z pałacem przez 17 lat. Podobno nie wytrzymała tempa i presji, jakie narzuca księżna Meghan.

Rzekomo książę Harry broni swojej żony nieustannie i spełnia wszystkie jej kaprysy.

Zdumieni obserwują, jak książę Harry po raz pierwszy w życiu podnosi głos i uderza pięścią w stół – jeśli ktokolwiek podważa zdanie Meghan. Ma poczucie,że niedostatecznie chronił swoją matkę Dianę przed pałacowymi intrygami i mediami, choć w chwili jej śmierci miał zaledwie 12 lat. Teraz broni ukochanej i uważa, że ona zawsze ma rację. Stał się tak przewrażliwiony, że zarzuca innym krytykę lub lekceważenie Meghan, nawet jeśli nie ma to miejsca. Personel pałacu boi się przy nim odezwać.

Księżna Meghan kłóci się z księżną Kate?

W nowej "Gali" przeczytacie tez o kulisach konfliktu Kate i Meghan. Dowiadujemy się na przykład, że księżne poróżniły się już podczas przygotowań do ślubu Meghan i Harry'ego:

Przed ślubem, podczas przymiarki sukienki księżniczki Charlotte, Meghan wygłosiła złośliwą uwagę, a Kate się rozpłakała. Miesiąc wcześniej urodziła Louisa, wciąż nie odzyskała równowagi i źle zniosła drwiny z córki. Kiedyś Meghan podniosła głos na jej pracowników, więc Kate ją upomniała: „To nieakceptowalne, ci ludzie są moim zespołem i tylko ja mogę zwracać im uwagę”. Gdy zaproponowała Meghan, że przybliży jej tajniki pałacowego ceremoniału, usłyszała ironiczną odmowę.

Więcej na temat Meghan Markle, jej relacji z członkami rodziny królewskiej oraz przyszłości brytyjskiej monarchii, przeczytacie już w poniedziałek w nowej "Gali":