Meghan Markle nie pokaże publicznie swojego dziecka tuż po porodzie. Tym samym księżna Sussex zerwie z wieloletnią tradycją, której wierne były i księżna Kate, i księżna Diana. Przypomnijmy, że Diana pozowała do zdjęć u boku księcia Karola najpierw z księciem Williamem, a potem z księciem Harrym. Uśmiechała się do fotoreporterów, mimo że obie ciąże zniosła źle, a w jej małżeństwie już wtedy było bardzo kiepsko. Z kolei Kate Middleton pokazała światu najpierw księcia George’a, potem księżniczkę Charlotte, zaś z księciem Louisem pozowała do zdjęć… już w kilka godzin po porodzie! Meghan Markle uznała, że takie zachowanie kłóci się z jej feministycznymi przekonaniami i postanowiła, że świat zobaczy jej dziecko… na Instagramie. Decyzja Markle, choć kontrowersyjna, spotkała się z wielką aprobatą ze strony milionów kobiet! Sprawdź PONIŻEJ, dlaczego.

Meghan Markle nie pokaże dziecka po porodzie

Meghan Markle nie będzie pozować do zdjęć z córką lub synem tuż po narodzinach dziecka. W tej decyzji wspiera ją mąż, książę Harry, ale też zwykłe kobiety, które wiedzą, z jakim dyskomfortem fizycznym wiążą się pierwsze godziny po porodzie. Gdy Kate Middleton wyszła ze szpitala z księciem Louisem na rękach niemal zaraz po porodzie - uśmiechnięta, perfekcyjnie umalowana, z pięknie ułożonymi włosami i w sukience - wiele osób było w konsternacji. Głośno swój sprzeciw wobec takim praktykom wyraziła m.in. aktorka Keira Knightley. „Biedna Kate” – pisała w swoim artykule. Knightly, która sama jest matką, uznała za nieludzkie wymagać od kobiety, by tuż po wielogodzinnym porodzie stanęła wpełni „zrobiona” do zdjęć i uśmiechała się serdecznie. Jej materiał krytykujący księżną Cambridge odbił się szerokim echem na świecie.

Meghan Markle w tym, by nie wychodzić z dzieckiem do zdjęć tuż po jego narodzinach, ma wsparcie nie tylko męża, ale też amerykańskich mediów. „New York Time” zamieścił list otwarty do księżnej Sussex, w którym apeluje do niej o niepokazywanie się publicznie z maleństwem tuż po porodzie. Pojawiły się już plotki, że Markle rzeczywiście nie ma zamiaru powtarzać losu Diany i Kate, a pierwsze zdjęcie dziecka zamieści tylko… na Instagramie. Niedawno Meghan i Harry założyli swoje własne konto, separując sie tym samym od reszty rodziny królewskiej. W mniej niż tydzień Instagram Meghan Markle i księcia Harrego zaobserwowało ponad 4 miliony osób.

Czy w ten sposób Meghan Markle rozpocznie nową tradycję na brytyjskim dworze?