Meghan Markle nie zostanie matką chrzestną księcia Louisa. Chrzest najmłodszego syna Kate Middleton i księcia Williama jest zaplanowany na 9 lipca 2018 roku, ale jak donoszą zachodnie media, Markle nie znalazła się na liście kandydatek do roli matki chrzestnej dziecka. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak powiedział rzecznik brytyjskich bukmacherów Ladbrokes w rozmowie z magazynem People: "Podobnie jak w przypadku George'a i Charlotte, [William i Kate] na chrzestnych wybierali bliskich i zaufanych przyjaciół i pomocników, a nie najbliższą rodzinę. Wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie z małym księciem Louisem". Zauważmy, że książę Harry nie jest ojcem chrzestnym żadnego z dzieci Williama, więc jest mało prawdopodobne, że tym razem zostanie poproszony o zostanie ojcem chrzestnym Louisa. Kogo więc Kate i William wybiorą na chrzestnych swojego syna?

Meghan Markle nie zostanie matką chrzestną księcia Louisa

Zamiast tego, według bukmacherów Ladbrokes, faworytami do roli chrzestnych są była niania Williama i Harry'ego -Tiggy Pettife, oraz prywatny sekretarz Williama, Miguel Head. Sekretarz jest najbardziej zaufanym pracownikiem Williama, co było widoczne w ciepłych komentarzach księcia, które poczynił kiedy Head ogłosił, że opuszcza pałac. 

Chrzest księcia Louisa

Chrzest księcia Louisa odbędzie się 9 lipca 2018 roku w Kaplicy Królewskiej Pałacu św. Jakuba w Londynie, czyli w tym samym miejscu, w którym Meghan została potajemnie ochrzczona przed królewskim ślubem oraz tam, gdzie leżało ciało księżnej Diany przed jej pogrzebem w 1997 roku. Chrztu udzieli arcybiskup Canterbury, który udzielił ślubu księciu Harry'emu i Meghan Markle.