Meghan Markle redaktor naczelną brytyjskiego "Vogue'a" - krzyczą nagłówki mediów. W rzeczywistości księżna Sussex współpracowała z redakcją magazynu jedynie przy tworzeniu jednego wydania. Ale za to tego najważniejszego - wrześniowego. Gościnny udział Markle w redagowaniu "Vogue'a" to rzeczywiście nie lada wydarzenie. Jak czytamy, Meghan została pierwszym w historii "guest editor" wrześniowego numeru magazynu. Co ciekawe, Markle na okładce "Vogue UK" wcale nie ma! Zamiast niej pojawia się 15 inspirujących kobiet oraz... lusterko. O co chodzi? Sprawdź PONIŻEJ.

Meghan Markle gościnnie redaktor naczelną brytyjskiego "Vogue'a"

Meghan Markle (37) chciała, by bohaterkami najważniejszego w roku wydania "Vogue'a" zostały kobiety, które zmieniają otaczającą je rzeczywistość. Wybrała mocne, wyraziste i inspirujące osobowości. Na okładce pojawiły się więc m.in. Salma Hayek, Jane Fonda, Laverne Cox, Greta Thunberg czy Adwoa Aboah. W czterech rzędach widzimy czarno-białe zdjęcia czterech kobiet. Powinno być ich 16, ale jedno miejsce jest puste. A dokładniej - znajduje się w nim lusterko. Chodzi o to, by czytelniczka, spoglądając na okładkę, zobaczyła wśród 15 wspaniałych, silnych kobiet - siebie. Bo każdy może być kolejnym ogniwem zmiany świata na lepsze. Tym samym księżna Sussex pragnęła, by każda kobieta poczuła się wyjątkowa.

Wywiad Meghan Markle z Michelle Obamą

Meghan Markle przeprowadziła dla brytyjskiego "Vogue'a" wywiad z Michelle Obamą, byłą pierwszą damą USA, żoną Baracka Obamy, autorką bestsellerowej książki "Becoming". Jedną z ważniejszych kwestii, jakie poruszała Obama w swojej książce, było dawanie równych szans dziewczętom i chłopcom oraz umacnianie kobiet w ich wierze w siebie i swoje możliwości. Jest to też jedno z zagadnień, jakie Markle poruszyła z pierwszą damą w wywiadzie. Drugi ważny temat to... macierzyństwo!

Prawdopodobnie do rozmowy Markle i Obamy doszło w grudniu 2018 roku. Wtedy Michelle gościła w Londynie, gdzie promowała "Becoming". Gdy wyszło na jaw, że pierwsza dama USA i księżna Sussex spotkały się prywatnie, Michelle powiedziała z uśmiechem:

Mamy z Meghan swoje sekrety.

Jak podano oficjalnie na profilu księżnej i księcia Sussex, przygotowanie wrześniowego "Vogue'a" zajęło Markle aż siedem miesięcy. A więc wszystko się zgadza.

Dziękuję Michelle, niegdyś mojej Pierwszej Damie, a dziś - mojej przyjaciółce - napisała księżna Sussex w tzw. "wstępniaku" do wywiadu.

We wrześniowym wydaniu brytyjskiego "Vogue'a" znalazło się też miejsce dla męża Markle i ojca jej dziecka, księcia Harry'ego. Książę przeprowadził dla magazynu wywiad ze słynną antropolożką, doktor Jane Goodall. "Vogue UK" trafi do sprzedaży 2 sierpnia. Coś nam się wydaje, że będzie hitem!

Meghan Markle na planie sesji zdjęciowej dla brytyjskiego "Vogue" zobaczysz w filmiku poniżej: