Meghan Markle przed ślubem z księciem Harrym weźmie jeszcze udział w innej kościelnej ceremonii. Jak donoszą brytyjskie media, na wyraźne życzenie Elżbiety II, wybranka młodszego syna księżnej Diany zostanie ochrzczona w Kościele Anglikańskim, którego zwierzchnikiem formalnie jest królowa właśnie. Przypomnijmy, że narzeczona księcia Harry, która jest Amerykanką, uczęszczała do katolickiego liceum, ale obecnie deklaruje się jako protestantka. Ze względu na szacunek dla babci swojego męża jeszcze przed zaślubinami ma zamiar przyjąć anglikański chrzest.

ZOBACZ: KSIĄŻĘ HARRY zaręczył się z Meghan Markle! Znamy już datę ślubu!

Meghan Markle zostanie ochrzczona

Warto też dodać, że pierwszy mąż Meghan Markle, amerykański producent telewizyjny Trevor Engelson, jest żydem, dlatego para wzięła nietypowy ślub na Jamajce. Ich wesele trwało przez cztery dni i było wypełnione wieloma elementami nawiązującymi do tradycji żydowskiej. Pomimo swojej przeszłości związanej z innymi wyznaniami przyszła żona księcia Harry'ego zanim ponownie stanie na ślubnym kobiercu będzie musiała oficjalnie stać się członkinią Kościoła Anglikańskiego.

Co ciekawe, nie są to wszystkie zmiany jakie w najbliższym czasie czekają Meghan Markle. Aktorka biorąc ślub z następcą brytyjskiego tronu zmieni także swoje obywatelstwo. Na razie jednak nie wiadomo, czy zdecyduje się na zachowanie amerykańskiego paszportu i podwójne obywatelstwo, czy postanowi być już wkrótce wyłącznie Angielką.